Szentánál és Segesden is pusztított a tűz

Lángra kapott az avar, majd a vasúti töltés teljes növényzete csütörtök délután Szenta külterületén.

Segesden a Vörösmarty utca épületei mögött égett a száraz avar.

 

Szentánál a tűz a vasúti sínek mellett lobbant fel, majd átterjedt a közeli csemetésre is.  A nagyatádi és a nagykanizsai hivatásos, a csurgói önkormányzati, valamint a bolhási önkéntes tűzoltók a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányításával, több mint három órás megfeszített munkával fékezték meg a tűz pusztítását. 

 

Számos alkalommal riasztják szabadtéri tűz miatt a somogyi tűzoltókat. A lángok olykor nagy területet érintenek, a tüzet számos tűzoltóegység együttes munkájával lehet csak megfékezni. A kiszáradt aljnövényzet, a nehezen járható, egyenetlen talaj és a nyári meleg nagy megterhelést jelent az oltásban résztvevők számára is. Különösen igaz ez azokra a beavatkozásokra, amelyek hosszú órákig elhúzódnak. A szabadtéri tüzek amellett, hogy károsítják a természetet, sok esetben lakóépületeket, mezőgazdasági építményeket is veszélyeztetnek, és személyi sérüléssel is járhatnak.

 

A szabadtéri tüzek gyakori kiváltó oka az eldobott, még parázsló cigarettacsikk. A tüzek megelőzése és a természet védelme érdekében a csikkeket gyűjtsük össze!

 

Száraz, meleg napokon a kerti munkák részeként végzett zöldhulladék-égetés könnyen kiterjedt szabadtéri tűzhöz vezethet. Belterületen csak ott és akkor szabad kerti növényi hulladékot égetni, ahol, és amikor ezt az önkormányzat rendeletben engedélyezi.

 

A szabadtéri tűzgyújtás legfontosabb szabálya, hogy csak akkora tüzet szabad rakni, amekkorát folyamatosan felügyelet alatt tud tartani.

 

 

Fotó: Nagyatád HTP

 

Időpont: 
szombat, 2025, június 14 - 08:56

Állásajánlatok Kaposváron