Soós Tibor kiállítása az Agórában

Égig Érő Tavasz - 30 éve Somogyban címmel nyílt meg hétfőn délután Soós Tibor festőművész kiállítása, amelyet maga az alkotó nyitott meg.

Galéria a megnyitóról itt:  http://kaposvariprogramok.hu/soostiborgaleria

Soós Tibor elmondta, hogy ez már körülbelül a 10. kiállítása az Agórában, és a mostani tárlattal a természet ébredését kívánta szemléltetni. A festményeken nyomon lehet követni, ahogy a tél mozdulatlanságából és ridegségéből, hidegéből a természet átfordul tavaszba és megjelennek a színek, a napfény, kirobban az élet.

A művész azt is kifejtette, hogy sokan azt gondolják, hogy a tájképfestészetben nincsen semmi spirituális, de ez nem így van, mert a természet és az anyaföld ábrázolása nagyon fontos üzenetet hordoz.

Soós Tibor azt szeretné elérni, hogy ez az üzenet, amely a képekből árad megszólítsa az nézőket, hogy erőt merítsenek ezekből a festményekből a megújuláshoz.

MAGAZIN

Két neves rendezővel készül az új évadra a kaposvári Csiky Gergely Színház

Gőzerővel zajlik a Csiky Gergely Színház 2026/2027-es évadának előkészítése.

Fagyival lepték meg a kukásokat Somogyban a hőségben

Szívmelengető gesztussal mondtak köszönetet a hulladékszállítóknak több somogyi településen.

Fonyódi siker: a Lokal at the Lake fogása lett 2026 Év Strandétele

Somogyi siker született a Balatonnál: a fonyódligeti Lokal at the Lake nyerte el a 2026-os Év Strandétele címet.

 

A Bagossy Brothers és a 30Y is koncertezik Kaposváron a Rippl-Rónai Fesztiválon

Már biztos, hogy idén is nagyszabású koncertekkel várja a közönséget a Rippl-Rónai Fesztivál.

Négy település tűzoltói dolgoztak Látrányban a lángok megfékezésén

Fa dőlt egy villanyoszlopra, leszakította az elektromos vezetékeket és meggyújtotta a környezetében lévő aljnövényzetet szerda délelőtt Látrány külterületén.

Visszatér a pedagógusképzés Kaposvár belvárosába

A 2026/2027-es tanévtől ismét pedagógusképzésnek is otthont ad a MATE Kaposvári Campus belvárosi épülete.

Állásajánlatok Kaposváron