Hihetetlen mi mindenre jó a gyógynövényes méz

Gyógynövény tartalmú vegyes virágméz - Torokbalzsam

Összetétel: vegyes virágméz – gyógynövényőrlemény: ökörfarkkóróvirág, fűzfakéreg, kakukkfű, apróbojtorján, útifűlevél, csalánlevél

Megvásárolható a Méhészboltban a Fő u. 34-ben.

A méz antibakteriális hatású, megnyugtatja a fájó, égő torkot. Lefekvés előtt 30 perccel egy kanál méz segít az éjszakai köhögést megszüntetni és a könnyebb alvást is biztosítja. De ezt a sok jó tulajdonságot még doppingolhatjuk is egy kicsit, ha a torokfájás és a felső légúti megbetegedések gyógyításához köthető régóta fennálló használaton alapuló gyógynövényeket keverünk megfelelő arányban a mézhez. 

A mézhez kevert hatféle gyógynövény különféle kedvező hatásai a következők:

Ökörfarkkóróvirág: kedvező hatással van a köhögésre, torokfájásra, régen a légcsőhurut kezelésére használták, valamint különféle betegségeknél izzasztó hatása miatt kedvelték

Fűzfakéreg: Amikor még nem volt Aszpirin, a fűzfakéreg hatóanyagát lázcsillapításra, fejfájás és reumatikus fájdalmak kezelésére használták. Ezenkívül fontos alkotórésze volt különböző teakeverékeknek. Azután, amikor a fűzfa-szalicinre és a szalicilglukozidra már nem volt szükség, mert az acetilszalicilsav olcsón és egyszerűen előállítható volt, a fűzfakéreg mint láz- és fájdalomcsillapító feledésbe merült. Ma, amikor a természetes gyógyszerek újból tért hódítanak, a fűzfakérget is egyre többször használják láz- és fájdalomcsillapításra.

Kakukkfű: Kitűnő étvágygerjesztő, gyomorjavító, görcsoldó, köhögéscsillapító, szélhajtó hatása is van. Nyákoldó és köptető hatása is van, de legfőbb értéke a timol és a karvakrol, amelynek erős fertőtlenítő és antimikrobiális hatását köszönheti.

Apróbojtorján: antibiotikus hatású és gyulladás gátló tulajdonságokkal bír.

Útifűlevél: A lándzsás útifű jó baktériumölő, gyulladáscsökkentő és sebgyógyító. A légutak gyulladásos megbetegedéseiben, köhögés csillapítására, köptetőként használják baktériumölő, gyulladáscsökkentő hatása miatt. Oldja a letapadt nyákot, elősegíti a köpetképződést. A torok nyálkahártyáját bevonva enyhíti annak gyulladását, szünteti a köhögési ingert. Ártalmatlansága miatt a gyermekgyógyászatban is szívesen alkalmazzák. 

Csalán: levelei vizelethajtó és gyulladáscsökkentő hatásúak. Leveleit gyakran alkalmazzák epe- és májbántalmakra is. Az egész növényből kisajtolt nedv kitűnő tavaszi tisztítókúrákhoz, az egész kiválasztó szervrendszert felpezsdíti.

A mézet hamarosan meg is nyerhetitek:

Illetve megvásárolható a Méhészboltban a Fő u. 34-ben.

Állásajánlatok Kaposváron