Somogyi tűzoltók nyerték az országos úszóbajnokságot

A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság Országos Pontszerző Bajnokságának október 9-i úszóversenyén nyolcvanöten álltak rajtkőre, amelynek a gödöllői Városi és Térségi Uszoda adott otthont.

A megmérettetésre kilenc vármegye és a Katasztrófavédelmi Oktatási Központ tűzoltói neveztek.

A pontszerző bajnokság hat versenyből áll, amelynek egyike az úszóbajnokság. A versenyt Branyiczky Márk tűzoltó dandártábornok, a Pest Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatója nyitotta meg, egyben köszöntötte az ország különböző pontjairól érkezett tűzoltókat.

A verseny a 30 év alatti férfiak százméteres gyorsúszásával vette kezdetét, amelyen két somogyi tűzoltó rögtön két éremmel gazdagította csapatát: Landor Patrik (Kaposvár Hivatásos Tűzoltó-parancsnoksága) elsőként csapott a célba, míg Verőczi Alex (Nagyatád Hivatásos Tűzoltó-parancsnoksága) a harmadik legjobb idővel zárta a futamot. Rostás Zsolt (Siófoki Katasztrófavédelmi Kirendeltség) a harmadik, Szabó Norbert (Siófok Hivatásos Tűzoltó-parancsnoksága) az ötödik, Bicskei Balázs (Somogy Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság)a hatodik, Rózsa Róbert (Marcali Hivatásos Tűzoltó-parancsnoksága) a 8. helyen zárta az 50 méter gyorsúszást. A nők között 50 méter gyors úszásban Dr. Antalicz-Gergelics Natália (Somogy Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság) aranyérmet szerzett, dr. Hamarné Dr. Póhn Gabriella (Somogy Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság) a dobogó második fokára állhatott fel.

Landor Patrik 100 méter mellúszásban is aranyérmet zsebelt be, 50 méter Kováts Dávid (Kaposvár Hivatásos Tűzoltó-parancsnoksága) bronzérmet vehetett át, Bicskei Balázs az ötödik, Rostás Zsolt a hatodik, Rózsa Róbert a 8. helyen végzett korosztályában. A nők között Mihályka Szabina (Somogy Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság) aranyérmet nyert 50 méter mellen, míg hátúszásban a negyedik helyen végzett. 100 méter hátúszásban Verőczi Alex a második lett, ahogy 50 méteren Kováts Dávid és Dr. Antalicz-Gergelics Natália is, dr. Hamarné Dr. Póhn Gabriella az ötödik, Szabó Norbert pedig a hetedik helyet szerezte meg.

A 4x50 méteres mix gyorsváltóban a somogyi csapat (Verőczi Alex, Mihályka Szabina, Dr. Antalicz-Gergelics Natália, Landor Patrik) valamennyi vetélytársát maga mögé utasította, 22 másodperces előnnyel első helyen végeztek.

Összesítésben a tízfős somogyi csapat bizonyult a verseny legjobbjának.