Magyarország nem szerepelt jól a boldogságranglistán

Magyarország éppen megelőzi Pakisztánt, 157 országból a 91. helyet sikerült csak megcsípni a boldogság raglistán.

Egy amerikai felmérés vizsgálta az egy főre eső jövedelmet, az egészségben eltöltött várható élettartamot, a társas támogatás és a korrupció mértékét. 

A legboldogabbak az emberek Dániában, a tavalyi győztes svájciak ezúttal a második helyre szorultak, míg a dobogó harmadik fokára az izlandiak állhatnak fel. A tíz legboldogabb ország között megtalálni még Norvégiát, Finnországot, Kanadát, Hollandiát, Új-Zélandot, Ausztráliát és Svédországot is.  A tizenegyedik helyen Izrael végzett, amelyet Ausztria, az Egyesült Államok, Costa Rica és Puerto Rico követ a sorban.

A 90. helyezett Marokkó, a 92. Pakisztán  a 99. helyezett Görögország.  Az utolsó 30 helyezett közül csupán öt nem afrikai ország: Szíria és Afganisztán mellett Bulgária, Haiti és Kambodzsa tartozik még ebbe a táborba. 

Egy másik a US News megbízásából készített kutatás viszont ennél átfogóbb, hiszen 16 ezer embert kérdeztek meg, akiknek kilenc szempont alapján kellett véleményt formálniuk a különböző országokról.

Ezekben a kategóriákban kellett értékelni az országokat: kaland, állampolgári jogok, kulturális hatás,  kulturális örökség, vállalkozókedv, fejlődőkészség, üzleti nyitottság, gazdaság, életszínvonal.  A kilenc szempontot összegző lista élén Németország végzett, Kanada és az Egyesült Királyság előtt. Az eredmények alapján Németország azért került az élre, mert a megkérdezettek szerint itt támogatják a legjobban a vállakozókedvet, továbbá magas az életszínvonal, emellett az ország fontos világpolitikai szereplőnek számít, amit a menekültválság még tovább erősített.Magyarország 44. lett a listán a hatvanból, Chile után és a Dominikai Köztársaság előtt. Hazánk az üzleti nyitottság és a kulturális örökség kategóriákban kapott jobb pontokat, viszont a kulturális hatás alapján csak a 46. helyet szerezte meg.

A kaland kategóriában (ahol Németország viszont elég rosszul szerepelt) Brazília, az állampolgári jogokban Svédország lett a legjobb, a legfontosabb kulturális hatással pedig Franciaország bír a válaszadók szerint.

Forrás: hvg.hu

MAGAZIN

Besurranó tolvaj fosztogatott Kaposváron

Többszörösen büntettet előéletű, besurranásokra szakosodott notórius tolvajt fogtak el a kaposvári rendőrök.

Felborult egy kamion az M7-esen, Holládnál

A kavicsot szállító jármű szerda délután szenvedett balesetet az M7-es autópályán, a holládi felhajtónál.

A buszsofőrön, és a buszon vezette le dühét három férfi Böhönyén

Egy taranyi, egy nemesdédi, és egy ötvöskónyi férfi próbált meg május elsején este busszal hazajutni a böhönyei állomásról,

Horvátországban kapták el a kadarkúti posta kirablóit a rendőrségi gyakorlaton

A határon átlépő bűnözés elleni eredményes fellépés érdekében közös gyakorlatot tartott a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság és a horvátországi Verőce-Drávamenti Megyei Rendőr Igazgatóság.

Május 8-án lesz a magyar fagyi napja - Somogyban is féláron nyalhatunk

A magyar fagylalt napját minden évben május 8-án ünneplik országszerte, amikor számos cukrászda és fagyizó féláron kínálja kedvenc fagylaltjait.

Borulnak a biciklisek és a rolleresek Somogyban - 25 baleset történt eddig

Somogy vármegye útjain idén huszonöt olyan személyi sérüléssel járó közúti közlekedési baleset történt, ahol kétkerekű járművezetők voltak érintettek.

Állásajánlatok Kaposváron