M. Kácsor Zoltán íróval beszélgettünk, aki humoros, fantáziadús gyerekkönyveivel és ifjúsági regényeivel vált ismertté.
2016. júl. 9. 22:15hTávcsöves bemutató a Zselici Csillagparkban
A csillagvizsgáló távcsövei segítségével megtekinthetik a Hold felszínét, megismerkedhetnek a leglátványosabb csillaghalmazokkal, galaxisokkal. Az épület melletti teraszról a nyári égbolt csillagképeit is bemutatják. A programra a korlátozott létszám miatt előzetes bejelentkezés szükséges. A programot csak derült időben tartják meg. Részvételi díj: 1000 Ft/fő. Helyszín: Zselici Csillagpark, csillagvizsgáló. A csillagvizsgáló a 67-sz. útról és Zselickisfalud felől is megközelíthető a Hotel Kardosfa felé haladva. Információ: Csillagpark recepció, 82/505-180 info@zselicicsillagpark.hu, www.zselicicsillagpark.hu, www.sefag.hu.
![]() M. Kácsor Zoltán különös világokba repíti fiatal olvasóitM. Kácsor Zoltán íróval beszélgettünk, aki humoros, fantáziadús gyerekkönyveivel és ifjúsági regényeivel vált ismertté.
|
![]() Baleset történt LengyeltótibanÁrokba hajtott, majd egy hídnak ütközött és visszacsapódott az úttestre egy személyautó kedden este, Lengyeltótiban a Fonyódi utcában.
|
![]() Ház, autó és több helyen a növényzet is égett Somogyban a hétvégénHuszonhat esetben riasztották a hétvégén a somogyi tűzoltókat.
|
![]() A Desedán kapták el a rendőrök a "gyorshajtó" labradortA hét egyik legaranyosabb „gyorshajtóját” a kaposvári rendőrök fogták meg a ROADPOL – SPEED ellenőrzési akció során.
|
![]() Változékony, de egyre enyhébb tavaszi idő Somogy vármegyébenAz előttünk álló napokban Somogy vármegye időjárását továbbra is frontok alakítják, de a korábban vártnál enyhébb légtömegek is megjelennek.
|
![]() Nagy területen égett a nádas Szenyéren, a tüzet már eloltottákJelentős kiterjedésű tűz pusztított 2026. április 19-én Szenyéren, a Petőfi utca melletti területen, ahol mintegy öt hektáron égett le a nádas és a száraz aljnövényzet.
|