XV. Országos Kovácstalálkozó

XV. Országos Kovácstalálkozó

A programot folyamatosan állítják össze, rövidesen a település honlapján olvasható lesz.

Néhány program már biztos:

  III. Országos Fémműves Pályázat

 -Neoton Együttes (élő) koncert

 Lézer Show Varázslat

A hagyományokhoz hűen, idén is megrendezésre kerül, immáron 15. alkalommal az Országos Kovácstalálkozó Vésén, ezúttal 2016. július 23-án. Vése Község Önkormányzata, a Magyarországi Kovácsmíves Céh és a Hagyományok Háza 2016-ban meghirdeti az az Országos fémműves pályázatot. A pályázatra és a szakági zsűrire várják kovácsok, rézművesek, ötvösök, kés és fegyverművesek, és más fémes szakmák kézműveseit, akik mesterségüket művészi fokon űzik. A bírálaton kiállításra érdemesnek nyilvánított alkotásokat a Vései Országos Kovácstalálkozón 2016.07.23.-án, és ezt követően 2016. 10.3 0.-ig, Vésén, a Községi Művelődési Házban kiállítják.

Időpont: 
2016/07/23 - 10:00

MAGAZIN

M. Kácsor Zoltán különös világokba repíti fiatal olvasóit

M. Kácsor Zoltán íróval beszélgettünk, aki humoros, fantáziadús gyerekkönyveivel és ifjúsági regényeivel vált ismertté.

Baleset történt Lengyeltótiban

Árokba hajtott, majd egy hídnak ütközött és visszacsapódott az úttestre egy személyautó kedden este, Lengyeltótiban a Fonyódi utcában.

Ház, autó és több helyen a növényzet is égett Somogyban a hétvégén

Huszonhat esetben riasztották a hétvégén a somogyi tűzoltókat.

A Desedán kapták el a rendőrök a "gyorshajtó" labradort

A hét egyik legaranyosabb „gyorshajtóját” a kaposvári rendőrök fogták meg a ROADPOL – SPEED ellenőrzési akció során.

Változékony, de egyre enyhébb tavaszi idő Somogy vármegyében

Az előttünk álló napokban Somogy vármegye időjárását továbbra is frontok alakítják, de a korábban vártnál enyhébb légtömegek is megjelennek.

Nagy területen égett a nádas Szenyéren, a tüzet már eloltották

Jelentős kiterjedésű tűz pusztított 2026. április 19-én Szenyéren, a Petőfi utca melletti területen, ahol mintegy öt hektáron égett le a nádas és a száraz aljnövényzet.

Állásajánlatok Kaposváron