Többszörösen büntettet előéletű, besurranásokra szakosodott notórius tolvajt fogtak el a kaposvári rendőrök.

Huszonnégy segélykérő hívás érkezett a hétvége folyamán a Somogy Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság műveletirányítási központjába.
Tizennyolc esetben tűzesethez, öt alkalommal műszaki mentéshez vonultak a tűzoltók, egyszer pedig tévesen riasztották az egységeket. Csak vasárnap mintegy negyven hektár nádas égett le Somogyszentpál és Kőröshegy térségében.
Füstölni kezdett egy személyautó műszerfala Igalon, pénteken délelőtt. A jármű vezetője az út szélére húzódott, majd próbálta eloltani a tüzet, de nem járt sikerrel. A helyi rendőrök érkeztek elsőként a helyszínre, akik megállítottak egy arra közlekedő nyerges vontatót, és a sofőr által átadott porral oltóval megkezdték a lángoló jármű oltását. Nem sokkal később kollégáik további két porral oltóval kapcsolódtak be a mentésbe. A kaposvári hivatásos tűzoltók kiérkezéséig sikerült megfékezni a lángokat, azonban a hőkamerával történő átvizsgálás során a tűzoltók több száz fokra felhevült alkatrészeket is találtak a műszerfal alatt, amelyeket egy vízsugárral visszahűtöttek. Az oltást követően a járművet a tűzoltók letolták az úttestről, megszüntetve ezzel a forgalmi akadályt. Az eset során senki sem sérült meg.
Tűz ütött ki egy barcsi lakóházban péntek délután. A Gábor Áron utcai százhúsz négyzetméteres épület konyhájában zsiradék gyulladt ki. A tűz átterjedt a konyhabútorra és a szagelszívón át a családi ház tetőszerkezetére is. A lángokat a barcsi és a szigetvári hivatásos tűzoltók három oldalról támadva, a tető megbontásával fojtották el. Az ingatlan ideiglenesen lakhatatlanná vált, ezért annak lakója ideiglenesen rokonokhoz költözött.
A lerakódott korom gyulladt meg egy somogyszentpáli és egy enyingi lakóház kéményében pénteken. A tűzoltók mindkét helyszínen kitisztították a kéményt, majd felhívták a tulajdonosok figyelmét arra, hogy a füstelvezetők felülvizsgálatáig ne használják azokat.
Pénteken az esti órákban Somogyszentpálra riasztották a tűzoltókat, ahol egy legelő szélén meggyulladt a trágya. A tüzet a marcali egységek oltották el, munkájukat egy erőgép is segítette.
Lengyeltótiban két hektáron égett a nád és a száraz aljnövényzet szombaton kora este. A balatonboglári önkormányzati tűzoltók rövid idő alatt elfojtották a lángokat, amelyek a Temető utcai lakóházak felé terjedtek.
Meggyulladt a nádas és a száraz aljnövényzet Balatonföldvár és Kőröshegy között, vasárnap délután. Mintegy tíz hektárt érintett a tűz, amely kárt tett egy magaslesben és vadetetőket is veszélyeztetett. A siófoki és a balatonfűzfői hivatásos tűzoltóknak végül három óra leforgása alatt sikerült megfékezni a lángokat, megóvva így további harminc hektáros területet.
Somogyszentpál és Táska között is náddal, bozóttal benőtt terület kapott lángra vasárnap késő este. A kaposvári, a marcali és a nagykanizsai hivatásos tűzoltók mintegy öt órán át dolgoztak a tűz körülhatárolásán a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányításával. A lángok mintegy harminc hektáron pusztítottak.
![]() Besurranó tolvaj fosztogatott KaposváronTöbbszörösen büntettet előéletű, besurranásokra szakosodott notórius tolvajt fogtak el a kaposvári rendőrök.
|
![]() Felborult egy kamion az M7-esen, HolládnálA kavicsot szállító jármű szerda délután szenvedett balesetet az M7-es autópályán, a holládi felhajtónál.
|
![]() A buszsofőrön, és a buszon vezette le dühét három férfi BöhönyénEgy taranyi, egy nemesdédi, és egy ötvöskónyi férfi próbált meg május elsején este busszal hazajutni a böhönyei állomásról,
|
![]() Horvátországban kapták el a kadarkúti posta kirablóit a rendőrségi gyakorlatonA határon átlépő bűnözés elleni eredményes fellépés érdekében közös gyakorlatot tartott a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság és a horvátországi Verőce-Drávamenti Megyei Rendőr Igazgatóság.
|
![]() Május 8-án lesz a magyar fagyi napja - Somogyban is féláron nyalhatunkA magyar fagylalt napját minden évben május 8-án ünneplik országszerte, amikor számos cukrászda és fagyizó féláron kínálja kedvenc fagylaltjait.
|
![]() Borulnak a biciklisek és a rolleresek Somogyban - 25 baleset történt eddigSomogy vármegye útjain idén huszonöt olyan személyi sérüléssel járó közúti közlekedési baleset történt, ahol kétkerekű járművezetők voltak érintettek.
|