Lángolt a bozótos Sávolynál, az M7-est is beterítette a füst

Két alkalommal riasztották a tűzoltókat szerdán Sávoly külterületére, ahol a száraz aljnövényzet lángolt.

Kora délután borult lángba egy fás, bozótos, magas fűvel benőtt három hektáros terület Sávolynál. Az elsőként helyszínre érkező szőkedencsi önkéntes tűzoltó egyesület további tűzoltó egységek riasztását kérte. Az egyre erősödő szél veszélyeztette az M7-es autópálya forgalmát, mintegy kétszáz méter hosszan ugyanis a füst beterítette az érintett útszakaszt. A helyi önkénteseknek, a marcali és a zalakarosi hivatásos tűzoltókkal közösen, több vízsugárral, kéziszerszámokkal és puttonyfecskendőkkel két óra alatt sikerült a tüzet megfékezni.

Négy órával később ugyancsak Sávoly külterületére riasztották a szőkedencsi önkéntes és a marcali hivatásos tűzoltókat. Ezúttal sikerült az egységeknek egy óra alatt megfékezni a tüzet, amely fél hektáron pusztított.

 

Fotó: Szőkedencs PTE

Időpont: 
csütörtök, 2022, április 7 - 16:42

MAGAZIN

Két autó ütközött össze Nagyatád és Berzence között

Két személyautó ütközött össze a 681-es főút Nagyatádot és Berzencét összekötő szakaszán, a 4-es és az 5-ös kilométerszelvény között.

Mesefigurákat festettek a Zichy diákjai a kaposvári kórház falaira

Újabb színes meseillusztrációk kerültek a kaposvári kórház Gyermekosztályának járóbeteg-ellátó várótermébe.

586 sofőrt ellenőriztek a rendőrök Kaposváron és a környéken

A Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársai március 31-én Kaposvár és vonzáskörzete forgalmát ellenőrizték fokozottan.

Munkában a motorfűrészek Somogyban

Lakóházat és a közúti közlekedést akadályozó fákat távolítottak el a tűzoltók.

Húsvéti programok Somogyban

Mutatjuk, hogy mulyen húsvéti programok lesznek Somogyban. 

Csendesült a szélvihar Somogyban

Kilenc alkalommal kérték a somogyi tűzoltók segítségét hétfőn a vihar okozta károk felszámolásához.

Állásajánlatok Kaposváron