M. Kácsor Zoltán íróval beszélgettünk, aki humoros, fantáziadús gyerekkönyveivel és ifjúsági regényeivel vált ismertté.
A szöveg magyarul szabadfordításban: Minden év novemberében én és a feleségem meggyőzzük a gyerekeinket, hogy amíg alszanak a műanyag dinoszaurusz figuráik életre kelnek.
A gyerekek felkelnek és felfedezik, hogy a dínók feldöntöttek egy gabonapelyhes dobozt és rendetlenséget csináltak. Másnap a gyümölcsös tálat dúlják fel, aztán megkaparintanak egy csomó tojást.(Hallottuk, ahogy a kislányunk azt mondja nekik ó, ennek anyu és apu nagyon nem fog örülni.) Innen a dolgok kezdenek elszabadulni, de a lényeg, hogy a dínók időnként azért takarítanak is maguk után, társasozni is szoktak, és játszani meg bolondozni.

HOgy miért csináljuk mindezt? Mert az internet és a számítógépek világában nem akarjuk, hogy a gyerekeink ne higgyenek a varázslatban. hogy minden kérdésükre a weben keressék a választ, azt szeretnénk ha megtapasztalnának valami rejtélyeset. Ez az egész csupán némi energiába és kreítivitásba kerül. A gyerekkor elrepül, legyünk benne biztosak, hogy jó móka lesz amíg tart.
![]() M. Kácsor Zoltán különös világokba repíti fiatal olvasóitM. Kácsor Zoltán íróval beszélgettünk, aki humoros, fantáziadús gyerekkönyveivel és ifjúsági regényeivel vált ismertté.
|
![]() Baleset történt LengyeltótibanÁrokba hajtott, majd egy hídnak ütközött és visszacsapódott az úttestre egy személyautó kedden este, Lengyeltótiban a Fonyódi utcában.
|
![]() Ház, autó és több helyen a növényzet is égett Somogyban a hétvégénHuszonhat esetben riasztották a hétvégén a somogyi tűzoltókat.
|
![]() A Desedán kapták el a rendőrök a "gyorshajtó" labradortA hét egyik legaranyosabb „gyorshajtóját” a kaposvári rendőrök fogták meg a ROADPOL – SPEED ellenőrzési akció során.
|
![]() Változékony, de egyre enyhébb tavaszi idő Somogy vármegyébenAz előttünk álló napokban Somogy vármegye időjárását továbbra is frontok alakítják, de a korábban vártnál enyhébb légtömegek is megjelennek.
|
![]() Nagy területen égett a nádas Szenyéren, a tüzet már eloltottákJelentős kiterjedésű tűz pusztított 2026. április 19-én Szenyéren, a Petőfi utca melletti területen, ahol mintegy öt hektáron égett le a nádas és a száraz aljnövényzet.
|