Hónapokon át tartó kitartó munka érett be ezen a hétvégén a Kaposvári Fúvószenekar számára.

Meggyulladt a kommunális hulladék a somi szeméttelepen, péntekre virradó éjjel.
A katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítása mellett siófoki, sárbogárdi és balatonfűzfői hivatásos, valamint a tabi önkormányzati tűzoltók több vízsugárral dolgoztak a lángok elfojtásán. A helyszínre riasztották a katasztrófavédelmi mobil labort is, akik méréseket végeztek a környező településeken, de a levegőben veszélyes gázkoncentráció nem volt kimutatható. Az egységek egészen a délelőtti órákig dolgoztak a hatszáz négyzetméteren, hat méter mélyen átizzott szemét oltásán. A tűzoltók munkáját erőgépek is segítették, átforgatták a szemetet, majd az oltást követően földdel betakarták azt.

![]() Kiemelt Arany minősítést szerzett a Kaposvári FúvószenekarHónapokon át tartó kitartó munka érett be ezen a hétvégén a Kaposvári Fúvószenekar számára.
|
![]() Baleset történt a 68-as főúton MesztegnyőnélBalesetet szenvedett egy személykocsi csütörtök délelőtt a 68-as főút Szenyér és Mesztegnyő közötti szakaszán, a 68-as kilométernél.
|
![]() Kutyát mentettek egy munkagödörből PusztakovácsibanGödörbe esett egy kutya szerda reggel, Pusztakovácsiban.
|
![]() 49 év után nyugdíjba megy a Richter Cirkusz elefántjaA Richter Flórián Cirkusz üdvözölte a kormány bejelentését, amely szerint 2027-től Magyarországon megszűnik a vadállatok cirkuszi szerepeltetése.
|
![]() Két személyautó ütközött KaposváronA Honvéd és a 48-as Ifjúság útja kereszteződésében karambolozott a két jármű.
|
![]() Megtilthatják a vadállatok cirkuszi szerepeltetését MagyarországonJelentős változás jöhet a hazai cirkuszi világban: a kormányzat tervei szerint a jövőben több vadállatfaj sem szerepelhetne magyarországi előadásokon.
|