Igazi nyári idő lesz hétvégén Somogyban

Somogy megye térségében, szombaton hamisítatlan nyaralóidőre készülhetünk: szikrázó napsütés, gyenge, mérsékelt légmozgás mellett csak gyenge felhőzet adhat időnként árnyékot.

 

A déli, kora délutáni időszakban nagyon erős UV-sugárzással (UVI 7-8) kell számolni!

A maximum hőmérséklet még többnyire +30 fok alatt marad, de megközelítheti, itt-ott már meg is haladhatja azt.

Éjszaka sem érkezik változás, nyugodt, csillagfényes idő lesz jellemző.

 

A jellemző hőmérséklet átlaga (oC):

szombat reggel 14,

szombat délután 26,

vasárnap reggel 16 fok körül alakul.

 

A LEGVALÓSZÍNŰBB FOLYTATÁS:

- Vasárnap is marad a szikrázó napsütés, erős UV-sugárzás. Fokozódik a meleg, a maximum hőmérséklet már többfelé meghaladja a +30 fokot. Általában gyenge vagy mérsékelt D-i légmozgás lesz jellemző, de délután, északnyugaton felélénkülhet a D-i szél.

 

- Hétfőn is még túlnyomórészt napsütés és igazi kánikulai meleg látszik jellemzőnek. Egy közeledő hidegfront hatására fokozódik a fülledtség.  Délután erősödő szél mellett nyugaton és északkeleten nő ismét a zivatarok kialakulásának lehetősége, míg a középső és délkeleti országrészben kisebb az esélye csapadéknak.

 

- Keddre  a nap túlnyomó részében napos idő látszik most legvalószínűbbnek kissé frissülő, de továbbra is magas hőmérséklettel. Este, éjjel elvétve kialakulhat zápor.

 

- Szerdára most fülledt, meleg, változóan napos idő ígérkezik mérsékelt felhősödésekkel, illetve növekvő légköri feszültséggel. Estére heves zivatarokkal hidegfront érkezhet északnyugat felől.

 

 

MAGAZIN

A somogyi tűzoltók is ünnepeltek Szent Flórián napján

Szent Flórián, a tűzoltók védőszentje előtt tisztelegtek a somogyi tűzoltók Siófokon és egyben a fennállásának 50. évfordulóját ünneplő Siófoki Tűzoltóság jubileumi ünnepségét tartották a Vármegyei Tűzoltónapon.

Építik az utat a Zselici erdőben - Szenna felől inkább ne menjetek

Tájékoztatást adtak ki a zselici térségben zajló útépítési munkálatokról, amelyek átmeneti forgalomkorlátozást érintenek az erdei úthálózaton.

Apróka a bajban: kisrókát mentettek Fonyódon a tűzoltók

Különleges mentéshez riasztották a balatonboglári önkormányzati tűzoltókat Fonyódon, ahol egy csatornába szorult kisróka szorult segítségre.

Hármas karambol a 67-es főúton Kaposvár határában

Egy teherautó, egy terepjáró és egy személyautó ütközött össze kedd reggel a 67-es főúton, Kaposvár határában.

Több településről indulnak hajók és változik a kompmenetrend május 1-től a Balatonon

Május 1-jétől jelentős változások lépnek életbe a Balaton közlekedésében: módosul a kompmenetrend, és tovább bővül a hajózási szezon is.

Érkezik a nyárias idő Somogyba, de nem marad sokáig

A hétvége időjárása Somogy megyében látványos változást hoz:

Állásajánlatok Kaposváron