A húsz évvel ezelőtti buszbaleset áldozataira emlékeztek Balatonszentgyörgynél

- A húsz évvel ezelőtt Balatonszentgyörgynél felborult lengyel zarándokbusz elhunyt utasaira emlékeztek a baleset helyszínén kialakított emlékműnél pénteken.

 

    A Medjugorjéba tartó lengyel jármű utasai közül húszan haltak meg, sokan pedig megsérültek 2002. július 1-jén.

    Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára azt mondta, hogy a két nemzet barátságának gyökerei mélyek, azokat nem szabad hagyni megingatni.

    Emlékeztetett: sokan sokat tettek azért, hogy a baleset emlékhelye szép legyen.

    Haranglábat állítottak, amely előtt olyan szűzanya szobor áll, amilyen Medjugorjéban, a Jelenések hegyén is van - tette hozzá.

 

    Az államtitkár méltatta a húsz évvel ezelőtti mentésben résztvevők "emberfeletti" munkáját. Felidézte, hogy volt olyan gyerek, akiben órákon keresztül tartották a lelket a mentősök, tűzoltók, míg ki nem tudták szabadítani a roncsok közül.

 

    Sebastian Keciek, Lengyelország magyarországi nagykövete magyarul tartott beszédében úgy fogalmazott: "a baleset áldozatain a helyi magyar közösség, sok jóakaratú ember segített, ezért rendkívül hálásak vagyunk".

    A megemlékezésen jelen voltak az önkormányzat, valamint a rendőrség és a katasztrófavédelem képviselői is.

MTI

Időpont: 
szombat, 2022, július 2 - 14:24

MAGAZIN

Személyvonattal ütközött össze egy kisteherautó Kaposújlaknál

A tűzoltók áramtalanították az autót.

Tetőtűz Szennán, baleset Fonyódon - ez történt Somogyban a hétvégén

Huszonhárom esetben riasztották a hétvégén a somogyi tűzoltókat. Tizenegy tűzesethez és tizenkét műszaki mentéshez vonultak az egységek a vármegyében.

M. Kácsor Zoltán különös világokba repíti fiatal olvasóit

M. Kácsor Zoltán íróval beszélgettünk, aki humoros, fantáziadús gyerekkönyveivel és ifjúsági regényeivel vált ismertté.

Baleset történt Lengyeltótiban

Árokba hajtott, majd egy hídnak ütközött és visszacsapódott az úttestre egy személyautó kedden este, Lengyeltótiban a Fonyódi utcában.

Ház, autó és több helyen a növényzet is égett Somogyban a hétvégén

Huszonhat esetben riasztották a hétvégén a somogyi tűzoltókat.

A Desedán kapták el a rendőrök a "gyorshajtó" labradort

A hét egyik legaranyosabb „gyorshajtóját” a kaposvári rendőrök fogták meg a ROADPOL – SPEED ellenőrzési akció során.

Állásajánlatok Kaposváron