Szőni, hímezni és horgolni is megtanulhattok a Szennai Falumúzeumban

A Múzeumok Őszi Fesztiválja keretében kézműves szakkör indul a Szennai Skanzenben. Október 8. szombattól kéthetente várják az érdeklődőket.

 

A foglalkozások 13:00-16:30 óra között zajlanak. A részvételhez előzetes regisztráció szükséges a választott tevékenység megjelölésével. A szakkör a múzeumi belépőjegy megváltásával látogatható.

1. SZÖVÉS-FONÁS ALAPJAI. Ízelítő: gyapjú fonásra való előkészítése (tépés, kártolás), fonás kézi orsóval ill. rokkával, szövés alapjainak megismerése övszövőn (szövött öv, könyvjelző)

2. HÍMZÉS Ízelítő: somogyi keresztszemes hímzés (hímzett illatzsák)

3. HORGOLÁS Ízelítő: horgolt zsebkendő tartó, ülőpárna készítése

Elérhetőség: szenna@skanzen.hu, 06203654070

Időpont: 
2022/10/08 - 13:00

MAGAZIN

Baleset Kaposváron: édesanyja ölében ülő gyerek nyomta meg a gázt

A vezetőülésben, ölében a gyerekével szenvedett balesetet egy asszony Kaposváron.

Tetőtűz Szennán, baleset Fonyódon - ez történt Somogyban a hétvégén

Huszonhárom esetben riasztották a hétvégén a somogyi tűzoltókat. Tizenegy tűzesethez és tizenkét műszaki mentéshez vonultak az egységek a vármegyében.

M. Kácsor Zoltán különös világokba repíti fiatal olvasóit

M. Kácsor Zoltán íróval beszélgettünk, aki humoros, fantáziadús gyerekkönyveivel és ifjúsági regényeivel vált ismertté.

Baleset történt Lengyeltótiban

Árokba hajtott, majd egy hídnak ütközött és visszacsapódott az úttestre egy személyautó kedden este, Lengyeltótiban a Fonyódi utcában.

Ház, autó és több helyen a növényzet is égett Somogyban a hétvégén

Huszonhat esetben riasztották a hétvégén a somogyi tűzoltókat.

A Desedán kapták el a rendőrök a "gyorshajtó" labradort

A hét egyik legaranyosabb „gyorshajtóját” a kaposvári rendőrök fogták meg a ROADPOL – SPEED ellenőrzési akció során.

Állásajánlatok Kaposváron