Bene János alkotásaiból nyílt kiállítás a Kormányhivatalban

Bene János festőművész alkotásaiból nyílt tárlat szerdán a Kormányhivatal Galériában.

 

A somogyi, Zselickislakon élő művész gazdag merítésből válogatta össze a kiállított mintegy 30 alkotást, melyek témájukat, stílusukat és technikájukat tekintve is igen változatosak.

 

Lőrincz Sándor galériavezető köszöntője után – ahogy arra a tárlat „Ajánlom magamat…” címe is utal –, maga az alkotó ajánlotta a kiállítást az érdeklődők figyelmébe. Mint mondta, a régi, polgári idők filmjeiből olyan jól ismert ajánlás mára kiment a divatból, pedig ma is vannak olyanok, akik bátran ajánlhatnák alkotásaikat, még akkor is, ha a tapasztalatok szerint éppen a fordítottja igaz, a képek, művek ajánlják alkotóikat.

 

A festőművész – középiskolás diákként – tanáraitól kapta az első útbaigazítást a képzőművészet felé. Földrajz és rajz szakos tanárként sok éven át vezette Kaposvár és Somogy megye általános iskolai rajztanárainak munkaközösségét, szaktanácsadóként segítette a megye általános iskolai rajztanárainak munkáját. Vezetője volt a Magyar Rajztanárok Országos Egyesülete Somogy megyei szervezetének.

 

Tagja a Magyar Alkotóművészek Országos Egyesületének és a Somogyi Alkotóművészek Egyesületének. Elnöke volt a Somogyi Paletta Művészetért Egyesületnek, melynek célja a mecenatúra felélesztése. Az Egyesület tagjainak segítségével zselickislaki birtokán 11 éven keresztül szervezett hivatásos művészeknek alkotótábort 2018-ig, azóta Szilvásszentmárton ad otthont a Zselici Alkotótábornak.

Érdeklődése szerteágazó, szívesen foglalkozik az emblématervezéstől a könyvillusztráláson át a grafikáig és a festészetig mindennel.

A tárlatnyitón a Zselickislaki alkotótábor állandó vendége és fellépője, Kováts Scast Sándor emelte a program fényét gitárjátékával.

Bene János festőművész tárlata a Somogy Megyei Kormányhivatal kaposvári épületének első emeletén található Kormányhivatal Galériában látható 2022. november 30-ig, hétfőtől csütörtökig 8-16 óra között, valamint pénteken 8-14 óra között.

 

(Somogy Megyei Kormányhivatal)

Időpont: 
szerda, 2022, november 2 - 21:33

MAGAZIN

M. Kácsor Zoltán különös világokba repíti fiatal olvasóit

M. Kácsor Zoltán íróval beszélgettünk, aki humoros, fantáziadús gyerekkönyveivel és ifjúsági regényeivel vált ismertté.

Baleset történt Lengyeltótiban

Árokba hajtott, majd egy hídnak ütközött és visszacsapódott az úttestre egy személyautó kedden este, Lengyeltótiban a Fonyódi utcában.

Ház, autó és több helyen a növényzet is égett Somogyban a hétvégén

Huszonhat esetben riasztották a hétvégén a somogyi tűzoltókat.

A Desedán kapták el a rendőrök a "gyorshajtó" labradort

A hét egyik legaranyosabb „gyorshajtóját” a kaposvári rendőrök fogták meg a ROADPOL – SPEED ellenőrzési akció során.

Változékony, de egyre enyhébb tavaszi idő Somogy vármegyében

Az előttünk álló napokban Somogy vármegye időjárását továbbra is frontok alakítják, de a korábban vártnál enyhébb légtömegek is megjelennek.

Nagy területen égett a nádas Szenyéren, a tüzet már eloltották

Jelentős kiterjedésű tűz pusztított 2026. április 19-én Szenyéren, a Petőfi utca melletti területen, ahol mintegy öt hektáron égett le a nádas és a száraz aljnövényzet.

Állásajánlatok Kaposváron