A Honvéd és a 48-as Ifjúság útja kereszteződésében karambolozott a két jármű.

Egyedülálló program segíti a MATE Kaposvári Campusának tanító szakos hallgatóit.
A harmadévesek részmunkaidős foglalkoztatás keretében iskolákban látnak el pedagógiai asszisztensi feladatokat. Az egyetemisták nemcsak gyakorlati tapasztalatot szereznek, hanem egy évig havi 120 ezer forintos juttatásban részesülnek.
A pedagógiai asszisztensek munkájára pedig hatalmas szükség van az iskolában, hiszen egyre több gyermek igényel egyéni figyelmet. Legyen szófelzárkóztatásról vagy tehetséggondozásról – mondja Hevérné Kanyó Andrea, a Kaposvári Csokonai Vitéz Mihály Általános Iskola és Gimnázium szakvezetője.
„Vannak extra agyú kisgyerekek, ott is tudnak segíteni a hallgatók, feladatlapokkal, magyarázatokkal, a saját területükön kiemelkedő tevékenységükben is támogatják őket. Vannak olyanok, akik egy kicsit lassabban haladnak, nekik több egyéni odafigyelésre van szükségük.”
Az egyedülálló programot négy évvel ezelőtt indította el a MATE Neveléstudományi Intézete a Kaposvári Tankerülettel közösen.
„Mindegyik fél nyer, hiszen az intézmény, az iskola nyer egy potenciális munkaerőt, de a fiatalok már a program alatt is besegítenek a mindennapi munkába. A hallgatónak kiváló gyakorlati lehetőség, s egy lehetséges munkahely. Nem mellesleg anyagilag is sokkal kedvezőbb, mintha csak ösztöndíjat kapnának”– mondta Dr. Gombos Péter, a MATE Kaposvári Campus általános főigazgatóhelyettese.
![]() Két személyautó ütközött KaposváronA Honvéd és a 48-as Ifjúság útja kereszteződésében karambolozott a két jármű.
|
![]() Megtilthatják a vadállatok cirkuszi szerepeltetését MagyarországonJelentős változás jöhet a hazai cirkuszi világban: a kormányzat tervei szerint a jövőben több vadállatfaj sem szerepelhetne magyarországi előadásokon.
|
![]() Két autó is az árokban kötött ki hétfőn Somogyban
Árokba hajtott és fának ütközött a hét első napján egy személyautó a 68-as főút Mesztegnyő és Kelevíz közötti szakaszán.
|
![]() Kidöntött két villanyoszlopot egy autó KaposváronA 67-es főúton történt a baleset.
|
![]() Embert gázolt a vonat TaszárnálA tűzoltók segítettek az utasoknak átszállni a mentesítő autóbuszra.
|
![]() Közel félszáz motoros vett részt a kaposvári szezonnyitó tréningenA Közlekedési Kultúra Napja alkalmából Kaposváron közel félszáz motoros vett részt a tavaszi motoros vezetéstechnikai tréningen.
|