A Kaposvári Nagypiacon gyűltek össze a veterán járművek szerelmesei szombaton.

- Gyorsított ütemben valósítja meg energetikai beruházásait Kaposvár a magas energiaárak miatt - mondta a város polgármestere a somogyi megyeszékhelyen kedden.
Szita Károly sajtótájékoztatón beszámolt arról, hogy idén 2,3 milliárd forintot költenek a Noszlopy Gáspár Közgazdasági Technikum, a KSZC Lamping József Technikum és Szakképző Iskola, a levéltár, valamint a Takáts Gyula Megyei Hatókörű Városi Könyvtár korszerűsítésére.
A fejlesztés az ingatlanok hőszigetelését, nyílászárók cseréjét, a fűtési rendszer és a világítás megújítását foglalja magában - tette hozzá.
A településvezető szólt arról is, hogy további egymilliárd forintot fordítanak a közvilágítás, a Virágfürdő, a sportcsarnok korszerűsítésére.
A munkálatoktól a fűtési és a villamosenergia-költség jelentős csökkenését várják - tette hozzá.
A politikus kitért arra, őszre elkészül a városi zöldfűtőmű, amely a földgázt kiváltva faapríték felhasználásával biztosítja a hőenergiát és a meleg vizet a távfűtött épületekben.
Szita Károly emlékeztetett: Kaposvár évekkel ezelőtt célul tűzte ki, hogy kiszolgáltatottságát mérsékelve 2030-ra a lehető legnagyobb energiafüggetlenséget éri el, az ehhez kapcsolódó projektek felgyorsítását az orosz-ukrán háborúval összefüggésben az "egekbe szökő villamosenergia- és gázárak" tették szükségessé.
Kaposvár idén a tavalyinál 3 milliárd forinttal kénytelen többet költeni intézményei fűtésére és világítására - mutatott rá a polgármester.
MTI
![]() Veteránautók a Kaposvári NagypiaconA Kaposvári Nagypiacon gyűltek össze a veterán járművek szerelmesei szombaton.
|
![]() Árokba hajtott egy autó Siófok-Sóstónál a 7-es főútonSiófok-Sóstónál, a főút 104-es kilométeréhez riasztották a tűzoltókat.
|
![]() Balesetek Somogyban csütörtökönLetért az útról és az árokba borult egy személyautó csütörtök délután Mernyén, a Dózsa György utcában.
|
![]() Siófoki csapat nyerte a Tűzoltó Műszaki MentőversenytEgerben rendezte meg április 8-9 én a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság az V. Országos Tűzoltó Műszaki Mentőversenyt, amelyen a vármegyei katasztrófavédelmi igazgatóságok és a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság egy-egy csapattal vett részt.
|
![]() Macskát mentettek a tűzoltók GyugyonTíz méter mély kútba esett egy macska szerda reggel Gyugyon, a Fő utcában.
|
![]() Jelentkezz tűzoltónak! - áprilisban felvételi lesz somogyi tűzoltóságoknálVárják a hivatásos szolgálat iránt elkötelezett jelentkezőket, akiknek a felvételi eljárás keretében először a fizikai felmérőn kell helytállniuk.
|