A hét egyik legaranyosabb „gyorshajtóját” a kaposvári rendőrök fogták meg a ROADPOL – SPEED ellenőrzési akció során.

A nagybajomi körzeti megbízottak 2023. május 7-én 16 óra 25 perckor Kaposfő belterületén akartak ellenőrzés alá vonni egy gépkocsivezetőt, aki azonban a rendőri jelzés ellenére nem állt meg, hanem gyorsított és nagy sebességgel megpróbált egérutat nyerni.
A sofőr a menekülése során az előtte haladó járművek előzése közben többször is leszorította a szemből közlekedőket, akiknek az útpadkára kellett hajtaniuk, hogy elkerüljék az ütközést. A szökési kísérlet tiszavirág-életűnek bizonyult, mert alighogy elhagyta a települést, egy kanyarban kisodródott és árokba borult. Az igazoltatás során kiderült, hogy Sz. Zsoltnak nem volt jogosítva, az autóra pedig nem az ahhoz tartozó hatósági jelzések voltak felszerelve, nem rendelkezett érvényes forgalmi engedéllyel, sem gépjármű-felelősségbiztosítási szerződéssel.
A rendőrök a 19 éves férfit előállították a Kaposvári Rendőrkapitányságra, ahol ellene az egyedi azonosító jellel visszaélés és közúti veszélyeztetés miatt büntetőeljárást, a közlekedési szabályszegések miatt - őrizetbe vétele mellett - szabálysértési eljárást indítottak.
![]() A Desedán kapták el a rendőrök a "gyorshajtó" labradortA hét egyik legaranyosabb „gyorshajtóját” a kaposvári rendőrök fogták meg a ROADPOL – SPEED ellenőrzési akció során.
|
![]() Változékony, de egyre enyhébb tavaszi idő Somogy vármegyébenAz előttünk álló napokban Somogy vármegye időjárását továbbra is frontok alakítják, de a korábban vártnál enyhébb légtömegek is megjelennek.
|
![]() Nagy területen égett a nádas Szenyéren, a tüzet már eloltottákJelentős kiterjedésű tűz pusztított 2026. április 19-én Szenyéren, a Petőfi utca melletti területen, ahol mintegy öt hektáron égett le a nádas és a száraz aljnövényzet.
|
![]() Oldalával az árokba borult egy autó a 681-es főúton NagyatádnálA tűzoltók áramtalanították a járművet.
|
![]() Összehangolt ellenőrzés az M7-es autópálya somogyi szakaszánAz előzési tilalom érvényre juttatása és a követési távolság betartatása volt a fő cél.
|
![]() Lángra lobbant a melléképület Fonyódon
Kedden délben Fonyódra riasztották a tűzoltókat. A Turul utcában égett egy épület.
|