Még május 22-ig lehet nyilatkozni az adóbevallásokról

Az szja-tervezetek átnézése, módosítása, elfogadása online módon a legegyszerűbb és a leggyorsabb - hívja fel a figyelmet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében.

 

  A NAV rámutat: sosem késő ügyfélkaput nyitni. Akinek még nincs ügyfélkapuja, bármikor regisztrálhat a rendszerbe, ami után azonnal eléri elektronikusan a saját szja-bevallási tervezetét.

    A adóhatóság közleményében emlékeztet: az áfa fizetésére kötelezett magánszemélyek, mezőgazdasági őstermelők és az egyéni vállalkozók bevallási tervezetüket a legegyszerűbben az eSZJA-portálon egészíthetik ki és küldhetik be a NAV-hoz, ezen lépések nélkül az ő tervezetük nem válik automatikusan bevallássá május 22-én. A többi adózónak nincs teendője, ha a tervezet adataival egyetért.

    Aki módosítani szeretné a tervezetet, az használja a portál kereső funkcióját, úgy tudja a leggyorsabb megtalálni a kiegészítendő tételt - javasolják.

    Ha a tervezetben visszaigényelhető adó szerepel, a kiutaláshoz mindenképpen meg kell adni a bankszámlaszámot (nem a bankkártyaadatokat) vagy postacímet, attól függően, hogy miként szeretné megkapni az összeget. A kiutalás a bevallás beérkezésétől számítva legkésőbb a 30. napon megtörténik - írták.

    Az szja 1+1 százalékának felajánlásáról május 22-ig lehet nyilatkozni - áll a közleményben.

Időpont: 
szerda, 2023, május 17 - 14:52

MAGAZIN

Május 8-án lesz a magyar fagyi napja - Somogyban is féláron nyalhatunk

A magyar fagylalt napját minden évben május 8-án ünneplik országszerte, amikor számos cukrászda és fagyizó féláron kínálja kedvenc fagylaltjait.

Borulnak a biciklisek és a rolleresek Somogyban - 25 baleset történt eddig

Somogy vármegye útjain idén huszonöt olyan személyi sérüléssel járó közúti közlekedési baleset történt, ahol kétkerekű járművezetők voltak érintettek.

Fenyves és tölgyerdő aljnövényzete pusztult el Kadarkúton

Négy hektáros területen több mint négy órát dolgoztak a tűzoltók kedden, Kadarkút külterületén.

Teljesen kiégett egy kisteherautó a 6701-es úton Osztopánnál

Teljesen kiégett egy szerszámokat szállító kisteherautó kedd délután, Osztopán közelében, a 19-es kilométerszelvénynél.

A somogyi tűzoltók is ünnepeltek Szent Flórián napján

Szent Flórián, a tűzoltók védőszentje előtt tisztelegtek a somogyi tűzoltók Siófokon és egyben a fennállásának 50. évfordulóját ünneplő Siófoki Tűzoltóság jubileumi ünnepségét tartották a Vármegyei Tűzoltónapon.

Építik az utat a Zselici erdőben - Szenna felől inkább ne menjetek

Tájékoztatást adtak ki a zselici térségben zajló útépítési munkálatokról, amelyek átmeneti forgalomkorlátozást érintenek az erdei úthálózaton.

Állásajánlatok Kaposváron