Elhalasztják a szombati Balaton-átúszást

 - Az Országos Meteorológiai Szolgálat siófoki obszervatóriumának időjárás-előrejelzése alapján - a Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitány egyetértésével - a szervezők úgy döntöttek, hogy nem tartják meg szombaton a 41. Lidl Balaton-átúszást.

    Az esemény Facebook-oldalán olvasható közlemény szerint a szombatra várható bizonytalan, zivatarveszélyes időjárás miatt a Révfülöp-Balatonboglár közötti átúszás tervezett új időpontja július 23., vasárnap.

    "A vasárnapi megrendezés majdnem biztos, de a végleges döntés péntek délben születik meg" - írták a szervezők.

    A nevezések a halasztott időpontra is érvényesek, visszalépés esetén  - amelyet pénteken 15 óráig kell jelezni - a befizetett nevezési díjat és az esetlegesen megvásárolt jótékonysági termékek összegét teljes egészében visszafizetik. A visszalépő résztvevők helyére korlátozott számban új nevezéseket fogadnak, a jelentkezést a létszámlimit elérésekor, de legkésőbb szombat délelőtt 10 órakor lezárják. A helyszínen már nem lehet nevezni.

    A választott távot teljesítők a budapesti atlétikai világbajnokságra beváltható ötven százalékos kedvezményes jegyvásárlásra jogosító kuponnal lesznek gazdagabbak - hangsúlyozták a szervezők.

MTI

MAGAZIN

Összehangolt ellenőrzés az M7-es autópálya somogyi szakaszán

Az előzési tilalom érvényre juttatása és a követési távolság betartatása volt a fő cél.

Lángra lobbant a melléképület Fonyódon

 

Kedden délben Fonyódra riasztották a tűzoltókat. A Turul utcában égett egy épület.

Égett a száraz növényzet Magyaregresnél

Lángra kapott a száraz aljnövényzet és a nádas szerda délután Zics és Somogyegres között.

Földrengés volt Somogyban

Csütörtökre virradó éjszaka kisebb földmozgást észleltek a Magyarország–Horvátország határ térségében, a Somogy vármegyei Bolhó közelében.

Egy kiskopádi házaspár különleges, kézműves ékszerekkel hódít

A Door to a New Life – Paracord Man egy viszonylag új kézműves kezdeményezés, amely Angyal Dávid ötleteként indult, majd felesége, Angyal Judit is csatlakozott hozzá.

Speedmarathon: Somogyban is fokozott ellenőrzések lesznek szerdán

A ROADPOL által koordinált, egész Európát érintő sebességellenőrzési kampányhoz kapcsolódva a Magyar Rendőrség is megrendezi a Speedmarathon akciót 2026. április 15-én 6 órától április 16-án 6 óráig.

Állásajánlatok Kaposváron