A Bahart járatain már másfél millióan utaztak az idén

- A Bahart (Balatoni Hajózási Zrt.) hajóinak forgalma az idén a tavalyi nyárhoz hasonlóan alakult eddig: a kompok utasszáma elérte az 1 milliót, a személyhajók utasforgalma pedig meghaladta a félmilliót - közölte Veigl Gábor, a cég vezérigazgatója az MTI-vel csütörtökön.

    A társaság közleményben ismertette: a Szántód-Tihany között közlekedő kompot 8 százalékkal választották többen a vírusjárvány előtti évhez, 2019-hez képest idén augusztus 15-ig, a személyhajókon pedig 6 százalékos az utasforgalom növekedése.

 

    Kerékpárokból a kompok több mint 85 ezret szállítottak augusztus közepéig, ami 8 százalékos emelkedés a tavalyi év hasonló időszakához képest, a személyhajókon pedig 21 százalékkal többen utaztak biciklivel, mint tavaly ilyenkor.  

    A közlemény kiemeli, hogy a cég számára a legutóbbi volt az idei legforgalmasabb hét. Augusztus 12-én, szombaton a kompok több mint 18 ezer utast és közel 5 ezer gépjárművet szállítottak. A személyhajózásban július 27-én mértek csúcsszámokat, közel 18 ezer utassal. Továbbra is kiemelt szerepet kapnak az augusztus 27-ig tartó főidényben a programhajók, amelyekből idén többet indított a Bahart: a gyerekprogramokat kínáló varázshajókat eddig 6 ezer vendég vette igénybe, a bulihajókon pedig több mint 15 ezren szórakoztak.

    Az online jegyvásárlások száma közel 30 százalékkal nőtt tavalyhoz képest.

    A Bahart sétahajóin Siófokról eddig 24 ezren, Balatonfüredről 23 ezren, Keszthelyről több mint 18 ezren utaztak. A legnépszerűbbek a naplementenéző járatok. A menetrendi hajózásban leglátogatottabb továbbra is a Siófok-Balatonfüred-Tihany útvonal, amire 153 ezren váltottak jegyet, valamint a Fonyód-Badacsony útvonal, amelyen idáig 140 ezren utaztak.

    A társaság hangsúlyozza: az utóbbi hetek igazi nyári időjárásának is köszönhetően a kompok és személyhajók szinte folyamatosan teljes kapacitással közlekednek a Balatonon. Ezen a hétvégén a tóparti települések tűzijátékaihoz igazítva plusz hajókat is indítanak.

 

MTI

Időpont: 
szombat, 2023, augusztus 19 - 14:02

MAGAZIN

M. Kácsor Zoltán különös világokba repíti fiatal olvasóit

M. Kácsor Zoltán íróval beszélgettünk, aki humoros, fantáziadús gyerekkönyveivel és ifjúsági regényeivel vált ismertté.

Baleset történt Lengyeltótiban

Árokba hajtott, majd egy hídnak ütközött és visszacsapódott az úttestre egy személyautó kedden este, Lengyeltótiban a Fonyódi utcában.

Ház, autó és több helyen a növényzet is égett Somogyban a hétvégén

Huszonhat esetben riasztották a hétvégén a somogyi tűzoltókat.

A Desedán kapták el a rendőrök a "gyorshajtó" labradort

A hét egyik legaranyosabb „gyorshajtóját” a kaposvári rendőrök fogták meg a ROADPOL – SPEED ellenőrzési akció során.

Változékony, de egyre enyhébb tavaszi idő Somogy vármegyében

Az előttünk álló napokban Somogy vármegye időjárását továbbra is frontok alakítják, de a korábban vártnál enyhébb légtömegek is megjelennek.

Nagy területen égett a nádas Szenyéren, a tüzet már eloltották

Jelentős kiterjedésű tűz pusztított 2026. április 19-én Szenyéren, a Petőfi utca melletti területen, ahol mintegy öt hektáron égett le a nádas és a száraz aljnövényzet.

Állásajánlatok Kaposváron