Pénteken 30 fok is lehet, afrikai meleg levegő érkezik Somogyba

Akár 3-4 fokkal megdőlhet a korábbi, 2019-es rekord, az ország nagy részén nyári meleg lesz.

Véget ér a hűvös időszak, dél felől rohamtempóban kezdődik meg a meleg levegő beáramlása, a legmelegebbre pénteken számíthatunk.

Ezen a napon az ország nagy részén csapadék nem várható, legfeljebb kezdetben északkeleten, délután északnyugaton fordulhat elő egy-egy zápor, az ország nagy részén azonban száraz időben élesz részünk. Napsütésből sem lesz hiány, amit elsősorban változó vastagságú fátyolfelhők szűrhetnek.

Délen a 30 fokot is elérheti a hőmérséklet

Erős, a Dunántúlon többfelé viharos déli széllel érkezik fölénk az afrikai eredetű meleg levegő, így 25-30 fokra készülhetünk a délutáni órákban.

Mindez azt jelenti, hogy az október 20-ra vonatkozó melegrekord, 26,9 fok, amit nem is olyan régen, 2019-ben mértek Adonyban, akár 3-4 fokkal is megdőlhet. Jó esély van fővárosi rekord megdöntésére is (25,1 fok, 2019, Újpest).

A rekordmeleg pénteket pedig minden bizonnyal egy rekordenyhe szombat hajnal fogja követni, az ország délkeleti felén többfelé mérhetünk majd 21-22 fok körüli minimumokat.

idokep.hu

MAGAZIN

Besurranó tolvaj fosztogatott Kaposváron

Többszörösen büntettet előéletű, besurranásokra szakosodott notórius tolvajt fogtak el a kaposvári rendőrök.

Felborult egy kamion az M7-esen, Holládnál

A kavicsot szállító jármű szerda délután szenvedett balesetet az M7-es autópályán, a holládi felhajtónál.

A buszsofőrön, és a buszon vezette le dühét három férfi Böhönyén

Egy taranyi, egy nemesdédi, és egy ötvöskónyi férfi próbált meg május elsején este busszal hazajutni a böhönyei állomásról,

Horvátországban kapták el a kadarkúti posta kirablóit a rendőrségi gyakorlaton

A határon átlépő bűnözés elleni eredményes fellépés érdekében közös gyakorlatot tartott a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság és a horvátországi Verőce-Drávamenti Megyei Rendőr Igazgatóság.

Május 8-án lesz a magyar fagyi napja - Somogyban is féláron nyalhatunk

A magyar fagylalt napját minden évben május 8-án ünneplik országszerte, amikor számos cukrászda és fagyizó féláron kínálja kedvenc fagylaltjait.

Borulnak a biciklisek és a rolleresek Somogyban - 25 baleset történt eddig

Somogy vármegye útjain idén huszonöt olyan személyi sérüléssel járó közúti közlekedési baleset történt, ahol kétkerekű járművezetők voltak érintettek.

Állásajánlatok Kaposváron