A 100 éves kaposvári Rákóczit ünnepelték Kaposváron

A somogyi vármegyeszékhelyen 1923. augusztus 15-én alapították meg a futball clubot, akkor még Rákóczi Sport Club néven.

A kerek jubileum alkalmából az önkormányzat tartott ünnepséget hétfőn a városháza dísztermében, ahol előadások és könyvbemutató is színesítették a programot. Az elmúlt 100 évre emlékezett Csányi Sándor MLSZ elnök, de az előadók között volt Liszkai Dezső, a Nemzeti Sportügynökség Labdarúgó Módszertani Központjának igazgatója, Róth Antal, az MLSZ szakmai igazgatóhelyettese, valamint Prukner László a Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia elnöke is. Az eseményen bemutatták a Jubileumi Rákóczi-krónika III. könyvet is, melyet Jutasi Róbert írt. A rendezvényen dr. Neszményi Zsolt főispán, az MLSZ vármegyei igazgatósági tagja is részt vett.

Időpont: 
hétfő, 2023, november 13 - 19:17

MAGAZIN

Ballagások,hosszú hétvége, érettségi - jön a roham a MÁV-nál

A május elsejei hosszú hétvégével idén a megszokottnál korábban indul a balatoni előszezoni menetrend:

Majálisok Somogyban és a Balaton körül – 2026. május 1.

Május elsején ismét megtelnek élettel Somogy vármegye települései és a Balaton környéke: a klasszikus majális hangulat, családi programok, zene, gasztronómia és különleges tematikus események várják az érdeklődőket.

Munkagödörben dolgozó férfira omlott a föld Somogyszobon

Föld omlott egy munkagödörben dolgozó férfire kedden délután, Somogyszobon.

Személyvonattal ütközött össze egy kisteherautó Kaposújlaknál

A tűzoltók áramtalanították az autót.

Tetőtűz Szennán, baleset Fonyódon - ez történt Somogyban a hétvégén

Huszonhárom esetben riasztották a hétvégén a somogyi tűzoltókat. Tizenegy tűzesethez és tizenkét műszaki mentéshez vonultak az egységek a vármegyében.

M. Kácsor Zoltán különös világokba repíti fiatal olvasóit

M. Kácsor Zoltán íróval beszélgettünk, aki humoros, fantáziadús gyerekkönyveivel és ifjúsági regényeivel vált ismertté.

Állásajánlatok Kaposváron