Mazsola és Frakk a macskák réme is érkezik a kaposvári könyvtárba

A kaposvári Takáts Gyula könyvtár gyermekkönyvtára péntektől egészen december végéig ad otthont a Bálint Ágnes vándorkiállításnak. 

2016-ban, a szerző 95. születésnapja alkalmából Vecsés város támogatásával készítette el a Móra kiadó a kiállítást az óvodás, kisiskolás közönség számára.

A korábbi életmű kiállításokhoz hasonlóan ez is tablókat és tárgyakat tartalmaz. Minden tablóhoz kapcsolódnak tárgyak és feladatötletek. Így a legfiatalabb olvasók játékokon, közös mókán keresztül ismerkedhetnek meg Bálint Ágnes mesehőseivel, miközben a tablók tartalma a nagyobb gyerekeknek és a felnőtteknek nyújt tartalmas élményt. 

A kiállított tárgyak között látható a szerző írógépe, rajzfilm vázlat, Frakk figura, Mazsola tökházikója és barátai, a faliszekrényből elővarázsolt iskola és maga Böbe Baba is. 

A kisebbek memóriakártyákon ismerkedhetnek a könyvekkel, a nagyobbak pedig játékos feladatokkal mérhetik fel tudásukat a Szeleburdi családdal kapcsolatos ismereteiket, és megnézhetik a szerző idegennyelvű könyveit is.

A kiállítás diafilmjei majd a téli szünetben egy gyermekprogramon kerülnek levetítésre, de addig is kölcsönözhetőek könyvtár diafilm állományából.

Csoportoknak előzetes bejelentkezés szükséges a +3670 478 5076-os telefonszámon.

Időpont: 
2023/11/17 - 09:00

MAGAZIN

Besurranó tolvaj fosztogatott Kaposváron

Többszörösen büntettet előéletű, besurranásokra szakosodott notórius tolvajt fogtak el a kaposvári rendőrök.

Felborult egy kamion az M7-esen, Holládnál

A kavicsot szállító jármű szerda délután szenvedett balesetet az M7-es autópályán, a holládi felhajtónál.

A buszsofőrön, és a buszon vezette le dühét három férfi Böhönyén

Egy taranyi, egy nemesdédi, és egy ötvöskónyi férfi próbált meg május elsején este busszal hazajutni a böhönyei állomásról,

Horvátországban kapták el a kadarkúti posta kirablóit a rendőrségi gyakorlaton

A határon átlépő bűnözés elleni eredményes fellépés érdekében közös gyakorlatot tartott a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság és a horvátországi Verőce-Drávamenti Megyei Rendőr Igazgatóság.

Május 8-án lesz a magyar fagyi napja - Somogyban is féláron nyalhatunk

A magyar fagylalt napját minden évben május 8-án ünneplik országszerte, amikor számos cukrászda és fagyizó féláron kínálja kedvenc fagylaltjait.

Borulnak a biciklisek és a rolleresek Somogyban - 25 baleset történt eddig

Somogy vármegye útjain idén huszonöt olyan személyi sérüléssel járó közúti közlekedési baleset történt, ahol kétkerekű járművezetők voltak érintettek.

Állásajánlatok Kaposváron