Árokba hajtott, majd egy hídnak ütközött és visszacsapódott az úttestre egy személyautó kedden este, Lengyeltótiban a Fonyódi utcában.

Nemzeti minősítést szerzett a fonyódi Vitorlás, a marcali Berzsenyi, a siófoki Sió és a tabi Koppány Mentőcsoport a hétvégi, siófoki újraminősítő gyakorlaton.
Több napos esőzést követően a nagy mennyiségben lehulló csapadék megemelte a Balaton vízszintjét és az alacsonyabban fekvő lakóingatlanok veszélybe kerültek Siófok Egry József utcájában – ez volt a feltételezése a szombati terepgyakorlatnak.
Az elemi csapások, kedvezőtlen időjárási viszonyok és helyi vízkár következtében kialakuló veszélyhelyzetek felszámolásába önkéntesek is bevonhatók, hiszen a civil lakosság is fontosnak érzi, hogy baj esetén segíteni tudjanak a hivatásos egységeknek. Az elméleti felkészítésüket követően az Egry József és a Zichy Mihály utcát összekötő gyalogos és kerékpárút mentén nyúlgátat építettek, amelyet bordás megtámasztással tettek stabilabbá. A Cinege patak torkolatánál átemelő szivattyúkat állítottak munkába a csapatok. Miközben sérültek mentését és ellátását is megoldották, sőt a balesetek megelőzése érdekében eltávolították a veszélyt jelentő fákat is.
Az operatív törzs a helyszínen irányította a beavatkozást, amelynek mozzanatait a Somogy Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság tisztjei értékelték. A mentőcsoportok bizonyították, hogy a mentési feladatokat önállóan és közösen is képesek végrehajtani, amelyhez Tompos Gábor tűzoltó alezredes, megbízott igazgatóhelyettes gratulált.
![]() Baleset történt LengyeltótibanÁrokba hajtott, majd egy hídnak ütközött és visszacsapódott az úttestre egy személyautó kedden este, Lengyeltótiban a Fonyódi utcában.
|
![]() Ház, autó és több helyen a növényzet is égett Somogyban a hétvégénHuszonhat esetben riasztották a hétvégén a somogyi tűzoltókat.
|
![]() A Desedán kapták el a rendőrök a "gyorshajtó" labradortA hét egyik legaranyosabb „gyorshajtóját” a kaposvári rendőrök fogták meg a ROADPOL – SPEED ellenőrzési akció során.
|
![]() Változékony, de egyre enyhébb tavaszi idő Somogy vármegyébenAz előttünk álló napokban Somogy vármegye időjárását továbbra is frontok alakítják, de a korábban vártnál enyhébb légtömegek is megjelennek.
|
![]() Nagy területen égett a nádas Szenyéren, a tüzet már eloltottákJelentős kiterjedésű tűz pusztított 2026. április 19-én Szenyéren, a Petőfi utca melletti területen, ahol mintegy öt hektáron égett le a nádas és a száraz aljnövényzet.
|
![]() Oldalával az árokba borult egy autó a 681-es főúton NagyatádnálA tűzoltók áramtalanították a járművet.
|