Az előzési tilalom érvényre juttatása és a követési távolság betartatása volt a fő cél.

Kigyulladt egy lakóház hétfő este Látrányban, a Táncsics Mihály utcában.
A mintegy száznyolcvan négyzetméter alapterületű ingatlan több helyisége égett. Az esethez a balatonboglári önkormányzati és a helyi önkéntes tűzoltók vonultak, akiknek sikerült rövid idő alatt elfojtani a lángokat. Az egységek kihoztak az épületből egy gázpalackot is, amelyet hőhatás nem ért. A tűzoltók átszellőztették az épületet, amelynek falai kormozódtak és az elektromos hálózat is károsodott. A lakók ideiglenesen rokonokhoz költöztek.
Fotó: Látrány ÖTE
![]() Összehangolt ellenőrzés az M7-es autópálya somogyi szakaszánAz előzési tilalom érvényre juttatása és a követési távolság betartatása volt a fő cél.
|
![]() Lángra lobbant a melléképület Fonyódon
Kedden délben Fonyódra riasztották a tűzoltókat. A Turul utcában égett egy épület.
|
![]() Égett a száraz növényzet MagyaregresnélLángra kapott a száraz aljnövényzet és a nádas szerda délután Zics és Somogyegres között.
|
![]() Földrengés volt SomogybanCsütörtökre virradó éjszaka kisebb földmozgást észleltek a Magyarország–Horvátország határ térségében, a Somogy vármegyei Bolhó közelében.
|
![]() Egy kiskopádi házaspár különleges, kézműves ékszerekkel hódítA Door to a New Life – Paracord Man egy viszonylag új kézműves kezdeményezés, amely Angyal Dávid ötleteként indult, majd felesége, Angyal Judit is csatlakozott hozzá.
|
![]() Speedmarathon: Somogyban is fokozott ellenőrzések lesznek szerdánA ROADPOL által koordinált, egész Európát érintő sebességellenőrzési kampányhoz kapcsolódva a Magyar Rendőrség is megrendezi a Speedmarathon akciót 2026. április 15-én 6 órától április 16-án 6 óráig.
|