M. Kácsor Zoltán íróval beszélgettünk, aki humoros, fantáziadús gyerekkönyveivel és ifjúsági regényeivel vált ismertté.

Szerdán délután egy újabb látványos művészeti alkotással gazdagodott Kaposvár belvárosa.
Ünnepélyes keretek között adták át a vármegyei múzeum vakablakában elhelyezett mozaikot, amely Vaszary János híres festményét, a Sárga kalapos hölgyet dolgozza fel. A különleges köztéri mű a Zichy Mihály Iparművészeti Szakgimnázium és Technikum diákjainak és tanáraiknak közös munkáját dicséri.
A mozaikot a Zichy iskola 13. évfolyamos festő szakos tanulói készítették – számukra ez a nagyszabású alkotás egyben vizsgamunka is volt. A mellette elhelyezett, szecessziós mintázatú, nárciszos díszítésű pad tervezését és kivitelezését a 10. évfolyamos festő szakos tanulók végezték. A projekt művészeti irányítását Csincsi Arnold festőművész-tanár vállalta.
A rendezvényen Szita Károly, Kaposvár polgármestere is méltatta a projektet:
„Felkértük a kaposvári Zichy iskolát, hogy segítsenek az utcára hozni a művészetet, ők pedig jelesre vizsgáztak újabb és újabb lenyűgöző alkotásaikkal. Köszönjük, hogy még több színt visznek a mindennapjainkba!”
A diákok munkáját a város külön is elismerte: a közös alkotásban részt vevő tanulók Kaposvári Emlékérmet vehetett át a polgármestertől.
Az új mozaik nemcsak díszítőelem, hanem üzenet is: a művészet mindenkié, és helye van a mindennapi terekben – ott, ahol élünk, járunk, megállunk egy pillanatra. A Zichy iskola diákjai maradandót alkottak – nemcsak művészi értelemben, hanem közösségi szinten is.
![]() M. Kácsor Zoltán különös világokba repíti fiatal olvasóitM. Kácsor Zoltán íróval beszélgettünk, aki humoros, fantáziadús gyerekkönyveivel és ifjúsági regényeivel vált ismertté.
|
![]() Baleset történt LengyeltótibanÁrokba hajtott, majd egy hídnak ütközött és visszacsapódott az úttestre egy személyautó kedden este, Lengyeltótiban a Fonyódi utcában.
|
![]() Ház, autó és több helyen a növényzet is égett Somogyban a hétvégénHuszonhat esetben riasztották a hétvégén a somogyi tűzoltókat.
|
![]() A Desedán kapták el a rendőrök a "gyorshajtó" labradortA hét egyik legaranyosabb „gyorshajtóját” a kaposvári rendőrök fogták meg a ROADPOL – SPEED ellenőrzési akció során.
|
![]() Változékony, de egyre enyhébb tavaszi idő Somogy vármegyébenAz előttünk álló napokban Somogy vármegye időjárását továbbra is frontok alakítják, de a korábban vártnál enyhébb légtömegek is megjelennek.
|
![]() Nagy területen égett a nádas Szenyéren, a tüzet már eloltottákJelentős kiterjedésű tűz pusztított 2026. április 19-én Szenyéren, a Petőfi utca melletti területen, ahol mintegy öt hektáron égett le a nádas és a száraz aljnövényzet.
|