Szentánál és Segesden is pusztított a tűz

Lángra kapott az avar, majd a vasúti töltés teljes növényzete csütörtök délután Szenta külterületén.

Segesden a Vörösmarty utca épületei mögött égett a száraz avar.

 

Szentánál a tűz a vasúti sínek mellett lobbant fel, majd átterjedt a közeli csemetésre is.  A nagyatádi és a nagykanizsai hivatásos, a csurgói önkormányzati, valamint a bolhási önkéntes tűzoltók a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányításával, több mint három órás megfeszített munkával fékezték meg a tűz pusztítását. 

 

Számos alkalommal riasztják szabadtéri tűz miatt a somogyi tűzoltókat. A lángok olykor nagy területet érintenek, a tüzet számos tűzoltóegység együttes munkájával lehet csak megfékezni. A kiszáradt aljnövényzet, a nehezen járható, egyenetlen talaj és a nyári meleg nagy megterhelést jelent az oltásban résztvevők számára is. Különösen igaz ez azokra a beavatkozásokra, amelyek hosszú órákig elhúzódnak. A szabadtéri tüzek amellett, hogy károsítják a természetet, sok esetben lakóépületeket, mezőgazdasági építményeket is veszélyeztetnek, és személyi sérüléssel is járhatnak.

 

A szabadtéri tüzek gyakori kiváltó oka az eldobott, még parázsló cigarettacsikk. A tüzek megelőzése és a természet védelme érdekében a csikkeket gyűjtsük össze!

 

Száraz, meleg napokon a kerti munkák részeként végzett zöldhulladék-égetés könnyen kiterjedt szabadtéri tűzhöz vezethet. Belterületen csak ott és akkor szabad kerti növényi hulladékot égetni, ahol, és amikor ezt az önkormányzat rendeletben engedélyezi.

 

A szabadtéri tűzgyújtás legfontosabb szabálya, hogy csak akkora tüzet szabad rakni, amekkorát folyamatosan felügyelet alatt tud tartani.

 

 

Fotó: Nagyatád HTP

 

Időpont: 
szombat, 2025, június 14 - 08:56

MAGAZIN

Kamera buktatta le a kameratolvajt Kaposváron

A körzeti megbízottak április 4-én délután egy belvárosi áruházban igazoltattak egy vásárlót, mert onnan lopásról érkezett bejelentés.

20 műszaki mentés és 20 tűzeset volt Somogyban a hosszú hétvégén

Ugyanannyi tűzhöz, mint műszaki mentéshez riasztották a somogyi tűzoltókat a hosszú hétvégén.

Ároka borult egy traktor Csurgón vasárnap

A Nagyváthy utcát teljes szélességében lezárták.

Két autó ütközött össze Nagyatád és Berzence között

Két személyautó ütközött össze a 681-es főút Nagyatádot és Berzencét összekötő szakaszán, a 4-es és az 5-ös kilométerszelvény között.

Mesefigurákat festettek a Zichy diákjai a kaposvári kórház falaira

Újabb színes meseillusztrációk kerültek a kaposvári kórház Gyermekosztályának járóbeteg-ellátó várótermébe.

586 sofőrt ellenőriztek a rendőrök Kaposváron és a környéken

A Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársai március 31-én Kaposvár és vonzáskörzete forgalmát ellenőrizték fokozottan.

Állásajánlatok Kaposváron