Balatonmáriafürdő újabb rangos szakmai elismeréssel gazdagodott: a 2026-os Balaton Fagylaltja verseny győztese a Florida Fagyizó lett.

Egy száz négyzetméteres, cserépfedésű lakóház tetőszerkezete kapott lángra szerda reggel Bábonymegyeren, a Béke utcában.
A siófoki hivatásos és a tabi önkormányzati tűzoltók fékezték meg a tüzet, majd megbontották a tetőszerkezetet további izzó részek után kutatva. Az épület tároló helyiségének fala veszélyesen megdőlt, ezért erőgép segítségével azt ledöntötték. A ház tizennégy lakója időben elhagyta az épületet, az eset során egyikük könnyű sérüléseket szenvedett, őt a mentők a helyszínen ellátták. Az épület a tűz következtében lakhatatlanná vált, a család ideiglenesen rokonokhoz költözött.
Fotó: Siófok HTP és Tab ÖTP
![]() A balatonmáriafürdői Florida Fagyizó nyerte a Balaton Fagylaltja 2026 versenytBalatonmáriafürdő újabb rangos szakmai elismeréssel gazdagodott: a 2026-os Balaton Fagylaltja verseny győztese a Florida Fagyizó lett.
|
![]() Besurranó tolvaj fosztogatott KaposváronTöbbszörösen büntettet előéletű, besurranásokra szakosodott notórius tolvajt fogtak el a kaposvári rendőrök.
|
![]() Felborult egy kamion az M7-esen, HolládnálA kavicsot szállító jármű szerda délután szenvedett balesetet az M7-es autópályán, a holládi felhajtónál.
|
![]() A buszsofőrön, és a buszon vezette le dühét három férfi BöhönyénEgy taranyi, egy nemesdédi, és egy ötvöskónyi férfi próbált meg május elsején este busszal hazajutni a böhönyei állomásról,
|
![]() Horvátországban kapták el a kadarkúti posta kirablóit a rendőrségi gyakorlatonA határon átlépő bűnözés elleni eredményes fellépés érdekében közös gyakorlatot tartott a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság és a horvátországi Verőce-Drávamenti Megyei Rendőr Igazgatóság.
|
![]() Május 8-án lesz a magyar fagyi napja - Somogyban is féláron nyalhatunkA magyar fagylalt napját minden évben május 8-án ünneplik országszerte, amikor számos cukrászda és fagyizó féláron kínálja kedvenc fagylaltjait.
|