Május 1-jétől jelentős változások lépnek életbe a Balaton közlekedésében: módosul a kompmenetrend, és tovább bővül a hajózási szezon is.
Ha augusztus első hétvégéjén a Deseda-tó környékén jársz, semmiképp se hagyd ki a nyár egyik legizgalmasabb sporteseményét
– jön a 11. Deseda UltraMaraton és Futófesztivál! Nem csak a futóknak, hanem a szurkolóknak és a nézőknek is tartogat élményeket a háromnapos esemény.
Helyszín: Kaposvár, Deseda-tó, Toponári Strand és környéke
Időpont: 2025. augusztus 2-3. (regisztráció már augusztus 1-jén pénteken indul)
A versenyközpont könnyen megtalálható:
GPS koordináták: 46.394308, 17.818567
Többféle távon rajtolnak a versenyzők, köztük a legendás 252 km-es ultramaraton, egyéni és váltó formában is. A rajtok szakaszosan zajlanak, 6 óránként indulnak az újabb futók és csapatok, így egész hétvégén érdemes ott lenni, mert mindig történik valami izgalmas!
A futók ellátása profi szinten zajlik:
Frissítőállomások kb. 5 km-enként, ahol High5 sportital, víz, cola, sós-édes harapnivalók, gyümölcsök és higiéniai felszerelések várják őket.
A célterületen még meleg étel, tea és kávé is jár az egyéni versenyzőknek.
A nézők és kísérők is jól járnak: a strand területén büfék működnek, és akár csónakból is szurkolhatsz!
Elektromos bicikli bérlés a teljes hétvégére: 15.000 Ft
Kedvezményes hajóbérlés akár szurkoláshoz is – fantasztikus látvány a vízről!
Kiállítás és látogatóközpont a Fekete István Látogatóközpontban, kb. 300 m-re a központtól (versenyzőknek kedvezmény rajtszámmal!)
Tartsd szem előtt: az egyes frissítők az egyéni versenyzők számára vannak kialakítva – a rövidebb távon indulók és nézők számára külön frissítési lehetőség van.
A Deseda környéke természetvédelmi terület – szemetelni kizárólag a kijelölt frissítőállomásoknál szabad.
Este fejlámpát vigyél magaddal – napnyugta után kötelező a világítás.
Bármilyen kérdés esetén keresd a szervezőket:
desedaultramaroton@gmail.com
![]() Több településről indulnak hajók és változik a kompmenetrend május 1-től a BalatononMájus 1-jétől jelentős változások lépnek életbe a Balaton közlekedésében: módosul a kompmenetrend, és tovább bővül a hajózási szezon is.
|
![]() Érkezik a nyárias idő Somogyba, de nem marad sokáigA hétvége időjárása Somogy megyében látványos változást hoz:
|
![]() Ballagások,hosszú hétvége, érettségi - jön a roham a MÁV-nálA május elsejei hosszú hétvégével idén a megszokottnál korábban indul a balatoni előszezoni menetrend:
|
![]() Majálisok Somogyban és a Balaton körül – 2026. május 1.Május elsején ismét megtelnek élettel Somogy vármegye települései és a Balaton környéke: a klasszikus majális hangulat, családi programok, zene, gasztronómia és különleges tematikus események várják az érdeklődőket.
|
![]() Munkagödörben dolgozó férfira omlott a föld SomogyszobonFöld omlott egy munkagödörben dolgozó férfire kedden délután, Somogyszobon.
|
![]() Személyvonattal ütközött össze egy kisteherautó KaposújlaknálA tűzoltók áramtalanították az autót.
|