A Honvéd és a 48-as Ifjúság útja kereszteződésében karambolozott a két jármű.

Tizennyolc somogyi tűzoltó mérettette meg magát a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szombati MOL Campusban tartott lépcsőfutó-bajnokságán.
A 29 emeletes, 143 méter magas toronyház Magyarország legmagasabb irodaépülete, amelyben a rajttól a célig 33 emeletet, összesen 754 lépcsőfokot kellett megtenniük a versenyzőknek, ez függőlegesen 133,5 méteres távolságot jelent. Az indulók tűzoltó bevetési védőruhában, légzőkészülékben légzőálarccal, és sisakban teljesítették a feladatot, ami huszonöt kilogrammos többletsúlyt jelent.
Eredmények:
A férfiak I. korcsoportjában a leggyorsabbnak a kaposvári Landor Patrik bizonyult, a siófoki Solymosi Barna Balázs pedig a negyedik lett.
Férfi II. korcsoportban a siófoki Varga Martin a hetedik, Borbély György pedig a kilencedik helyen végzett.
Dr. Antalicz-Gergelics Natália és Mészárosné Szalontai Szilvia életük első lépcsőfutó versenyén maguk mögé utasították a többi női indulót. Natália a dobogó tetejére állhatott fel, Szilvia pedig a második lépcsőfokot foglalta el.
A nagyatádi Kiss János javított ugyan tavalyi eredményén, de lecsúszott a dobogó tetejéről, másodikként végzett korosztályában.
A férfi párosok között youngster kategóriában Borbély György és Varga Martin a harmadik leggyorsabbnak bizonyult, Csizmadia Norbert és Solymosi Barna pedig a negyedik helyen végzett. A vegyes páros, Szabó Norbert és Kadarkuti Csabáné Gulyás Gréta az ötödik helyet szerezték meg.
A leggyorsabb női hivatásos tűzoltó versenyzőnek járó főigazgatói különdíjat dr. Antalicz-Gergelics Natália (Somogy VMKI) vehette át.
Dobogóra nem állhatott, de teljesítette az emberpróbáló feladatot Kersák József, Nagy Tamás, Puhász Bálint, Györgyi Gyula, Szita Ferenc, Vidovics Attila, Kovács Bálint és Kiss László is.
![]() Két személyautó ütközött KaposváronA Honvéd és a 48-as Ifjúság útja kereszteződésében karambolozott a két jármű.
|
![]() Megtilthatják a vadállatok cirkuszi szerepeltetését MagyarországonJelentős változás jöhet a hazai cirkuszi világban: a kormányzat tervei szerint a jövőben több vadállatfaj sem szerepelhetne magyarországi előadásokon.
|
![]() Két autó is az árokban kötött ki hétfőn Somogyban
Árokba hajtott és fának ütközött a hét első napján egy személyautó a 68-as főút Mesztegnyő és Kelevíz közötti szakaszán.
|
![]() Kidöntött két villanyoszlopot egy autó KaposváronA 67-es főúton történt a baleset.
|
![]() Embert gázolt a vonat TaszárnálA tűzoltók segítettek az utasoknak átszállni a mentesítő autóbuszra.
|
![]() Közel félszáz motoros vett részt a kaposvári szezonnyitó tréningenA Közlekedési Kultúra Napja alkalmából Kaposváron közel félszáz motoros vett részt a tavaszi motoros vezetéstechnikai tréningen.
|