Huszonhat esetben riasztották a hétvégén a somogyi tűzoltókat.
Elindult az „Egészséges Világunkért – MATE Szabadegyetem” Kaposváron
Kéthetente szerdánként a tudomány és az egészséges életmód jegyében
Szeptember 17-én útjára indult az „Egészséges Világunkért – MATE Szabadegyetem” programsorozat, amely a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) és Kaposvár Megyei Jogú Város Önkormányzata Egészséges Kaposvár 2030 programja közös szervezésében valósul meg.
A szabadegyetem célja, hogy a kaposváriak és a térség lakói hiteles, tudományos alapokra épülő előadásokon keresztül ismerhessék meg az egészséges életmód, a környezettudatosság és a fenntarthatóság aktuális kérdéseit.
Az előadásokat kéthetente szerdánként 15 órától tartják a K-Központban (az egykori Latinka épületében, megközelítés az Európa Park felől).
Minden alkalommal két előadás várja az érdeklődőket, és az eseményeken való részvétel regisztrációhoz kötött, amely online űrlapon keresztül vagy a helyszínen is elvégezhető.
1. alkalom – 2025. szeptember 17.
Dr. Gyuricza Csaba, a MATE rektora: Aszály, elsivatagosodás, élelmiszer-termelési válság – mit tehet a tudomány?
Szita Károly, Kaposvár polgármestere: Kaposvár fenntarthatósági törekvései
Helyszín: K-Központ (megközelítés az Európa Park felől)
2. alkalom – 2025. október 2.
(Időpontváltozás!)
Dr. Gombos Péter, egyetemi docens: Fekete István és emlékezete Kaposváron
CapPuccini Kórus műsora
Helyszín: K-Központ (megközelítés az Európa Park felől)
3. alkalom – 2025. október 15.
Dr. Szabó Magdolna: Hogyan őrizzük meg bőrünk egészségét?
Dr. Somfalvi-Tóth Katalin, egyetemi adjunktus: A megváltozott klíma hatása világunkra
Helyszín: K-Központ (megközelítés az Európa Park felől)
4. alkalom – 2025. október 29.
Dr. Keszthelyi Sándor: A változó klíma hatása a kártevők elterjedésére
Dr. Kerekes Sándor, professzor emeritus: Végzetes jövő, végzetes önhittség
Helyszín: K-Központ (megközelítés az Európa Park felől)
5. alkalom – 2025. november 12.
Vass Bence: Szénhidrát-kisokos cukorbetegeknek
Előadó felkérés alatt
Helyszín: K-Központ (megközelítés az Európa Park felől)
6. alkalom – 2025. november 26.
Dr. Hunka Balázs, mentőorvos: Egészség, egy mentőorvos szemével
Dr. Magyar Lóránt: Gondold egészségesre magad
Helyszín: K-Központ (megközelítés az Európa Park felől)
7. alkalom – 2025. december 10.
Tesztírás, karácsonyi vendéglátás és tanúsítványátadó
Az okleveleket Dr. Gyuricza Csaba rektor és Szita Károly polgármester adják át.
Helyszín: K-Központ (megközelítés az Európa Park felől)
A MATE Szabadegyetem nem csupán ismeretterjesztő programsorozat, hanem egy közösségépítő kezdeményezés is, amely összeköti a tudomány világát a mindennapi élet kérdéseivel. Az előadások során a résztvevők gyakorlati tanácsokat is kapnak egészségmegőrzésről, környezetvédelemről és a fenntartható életmódról.
A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
Regisztrálni az esemény hivatalos online adatlapján lehet, vagy személyesen a helyszínen.
Szeretettel várnak minden érdeklődőt az „Egészséges Világunkért – MATE Szabadegyetem” őszi félévének inspiráló, tudományos és közösségi programjaira.
![]() Ház, autó és több helyen a növényzet is égett Somogyban a hétvégénHuszonhat esetben riasztották a hétvégén a somogyi tűzoltókat.
|
![]() A Desedán kapták el a rendőrök a "gyorshajtó" labradortA hét egyik legaranyosabb „gyorshajtóját” a kaposvári rendőrök fogták meg a ROADPOL – SPEED ellenőrzési akció során.
|
![]() Változékony, de egyre enyhébb tavaszi idő Somogy vármegyébenAz előttünk álló napokban Somogy vármegye időjárását továbbra is frontok alakítják, de a korábban vártnál enyhébb légtömegek is megjelennek.
|
![]() Nagy területen égett a nádas Szenyéren, a tüzet már eloltottákJelentős kiterjedésű tűz pusztított 2026. április 19-én Szenyéren, a Petőfi utca melletti területen, ahol mintegy öt hektáron égett le a nádas és a száraz aljnövényzet.
|
![]() Oldalával az árokba borult egy autó a 681-es főúton NagyatádnálA tűzoltók áramtalanították a járművet.
|
![]() Összehangolt ellenőrzés az M7-es autópálya somogyi szakaszánAz előzési tilalom érvényre juttatása és a követési távolság betartatása volt a fő cél.
|