A MOHU új szuperautomatája, akár 100 palackot is elnyel egyszerre

A MOHU 2025-ben a visszaváltási rendszer hatékonyságának növelése érdekében több technológiai fejlesztést is elindított.

A legfontosabb újítás a bulk-feed visszaváltó automaták bevezetése, amelyek forradalmasíthatják az italcsomagolások leadását.

Több palack egy mozdulattal

Az új típusú, úgynevezett bulk-feed automaták lehetővé teszik, hogy a felhasználók egyszerre akár több tucat palackot vagy fémdobozt helyezzenek be a gépbe. A hagyományos automaták eddig egyesével fogadták a csomagolásokat, ami különösen nagy mennyiség esetén időigényes folyamat volt.

A MOHU célja ezzel az, hogy gyorsabbá és felhasználóbarátabbá tegye a visszaváltást, és ezáltal növelje a visszahozott csomagolások arányát. A fejlesztés a fogyasztók kényelmét szolgálja, ugyanakkor tehermentesíti a kereskedőket is, mivel csökken az automaták előtti sorban állás és a logisztikai torlódás.

Tesztüzem 2025 elején

A Bama.hu beszámolója szerint az egyik első ilyen új generációs automata 2025 februárjában állt tesztüzembe.
A gép akár 100 PET-palackot és fémdobozt képes egyszerre felismerni és feldolgozni. Ez jelentős előrelépés a jelenlegi, darabonként működő gépekhez képest.

A tesztüzem tapasztalatai alapján a MOHU arra számít, hogy az új rendszer jelentősen felgyorsítja a visszaváltási folyamatot, miközben pontosan nyomon követhető marad a betétdíjak elszámolása is.

Hatás a felhasználókra és a boltokra

A bulk-feed automaták bevezetése több szempontból is kedvező fejlemény:

  • Kevesebb időráfordítás: a felhasználók gyorsabban le tudják adni a palackokat, ami különösen nagyobb mennyiségeknél előny.

  • Nagyobb visszaváltási kedv: a kényelmesebb folyamat várhatóan több embert ösztönöz a visszaváltásra.

  • Jobb működési hatékonyság: az üzletekben kevesebb torlódás alakul ki, az automaták karbantartása és ürítése pedig egyszerűbbé válhat.

A MOHU jövőképe

 

A társaság hosszú távú terve, hogy a bulk-feed automaták országos szinten is elterjedjenek, és a jelenlegi, egyesével működő gépek nagy részét fokozatosan felváltsák. A technológia illeszkedik a MOHU azon célkitűzéséhez, hogy Magyarországon 2026-ra elérjék a 90% feletti visszaváltási arányt az italcsomagolások terén.

MAGAZIN

M. Kácsor Zoltán különös világokba repíti fiatal olvasóit

M. Kácsor Zoltán íróval beszélgettünk, aki humoros, fantáziadús gyerekkönyveivel és ifjúsági regényeivel vált ismertté.

Baleset történt Lengyeltótiban

Árokba hajtott, majd egy hídnak ütközött és visszacsapódott az úttestre egy személyautó kedden este, Lengyeltótiban a Fonyódi utcában.

Ház, autó és több helyen a növényzet is égett Somogyban a hétvégén

Huszonhat esetben riasztották a hétvégén a somogyi tűzoltókat.

A Desedán kapták el a rendőrök a "gyorshajtó" labradort

A hét egyik legaranyosabb „gyorshajtóját” a kaposvári rendőrök fogták meg a ROADPOL – SPEED ellenőrzési akció során.

Változékony, de egyre enyhébb tavaszi idő Somogy vármegyében

Az előttünk álló napokban Somogy vármegye időjárását továbbra is frontok alakítják, de a korábban vártnál enyhébb légtömegek is megjelennek.

Nagy területen égett a nádas Szenyéren, a tüzet már eloltották

Jelentős kiterjedésű tűz pusztított 2026. április 19-én Szenyéren, a Petőfi utca melletti területen, ahol mintegy öt hektáron égett le a nádas és a száraz aljnövényzet.

Állásajánlatok Kaposváron