Havazás miatti változások az autóbusz-közlekedésben Somogyban

A télies időjárás hétfő délutántól kedd reggelig is jelentős fennakadásokat okoz az autóbusz-közlekedésben Somogy vármegye területén.

A havazás, a csúszós utak és egy közlekedési baleset miatt több járat megnövekedett menetidővel közlekedik, egyes településeket pedig átmenetileg nem tudnak biztonságosan megközelíteni az autóbuszok.

Hétfő délután a kedvezőtlen útviszonyok miatt több Volán-járat késéssel közlekedett. A Kaposfő térségében, a bárdudvarnoki elágazásnál történt baleset következtében torlódás alakult ki, amely az 5960-as, 5962-es, 5964-es és az 5966-os jelzésű járatokat is érintette. Ezek az autóbuszok 15–35 perces késéssel közlekedtek.

A rossz útviszonyok miatt hétfőn több települést nem tudtak biztonságosan megközelíteni a buszok. Ideiglenesen kimaradt Bonnya, Somogyacsa, Kaposdada, Kisberény, Felsőmocsolád-Felső és Gamás. Emellett a Siófok autóbusz-állomásról 19 órakor Kaposvárra induló 5906-os járat sem tudta érinteni Gamás települést.

Kedd reggel a télies útviszonyok továbbra is fennakadást okoznak a közlekedésben. A Volán járatai megnövekedett menetidővel közlekednek, ezért késésekre kell számítani, és esetenként járatkimaradások, valamint egyes településeken megállók kihagyása is előfordulhat. A Kaposfőnél történt baleset következményei jelenleg is éreztetik hatásukat, így az érintett járatok kedden is 15–35 perces késéssel közlekednek.

 

A közlekedési szolgáltató az utasok türelmét és megértését kéri, egyben arra hívja fel a figyelmet, hogy a téli időjárás miatt érdemes indulás előtt tájékozódni az aktuális járatinformációkról.

MAGAZIN

Siófoki csapat nyerte a Tűzoltó Műszaki Mentőversenyt

Egerben rendezte meg április 8-9 én a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság az V. Országos Tűzoltó Műszaki Mentőversenyt, amelyen a vármegyei katasztrófavédelmi igazgatóságok és a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság egy-egy csapattal vett részt.

Macskát mentettek a tűzoltók Gyugyon

Tíz méter mély kútba esett egy macska szerda reggel Gyugyon, a Fő utcában.

Jelentkezz tűzoltónak! - áprilisban felvételi lesz somogyi tűzoltóságoknál

Várják a hivatásos szolgálat iránt elkötelezett jelentkezőket, akiknek a felvételi eljárás keretében először a fizikai felmérőn kell helytállniuk.

Kamera buktatta le a kameratolvajt Kaposváron

A körzeti megbízottak április 4-én délután egy belvárosi áruházban igazoltattak egy vásárlót, mert onnan lopásról érkezett bejelentés.

20 műszaki mentés és 20 tűzeset volt Somogyban a hosszú hétvégén

Ugyanannyi tűzhöz, mint műszaki mentéshez riasztották a somogyi tűzoltókat a hosszú hétvégén.

Ároka borult egy traktor Csurgón vasárnap

A Nagyváthy utcát teljes szélességében lezárták.

Állásajánlatok Kaposváron