A Honvéd és a 48-as Ifjúság útja kereszteződésében karambolozott a két jármű.
A 2000-es évek elején januárra a Balaton rendszerint már jégpáncélt kapott, nem volt ritka a 20 centiméter körüli jégvastagság sem.
Az elmúlt években viszont a nyílt vízen alig alakult ki jég, komolyabb befagyás legutóbb 2017 elején fordult elő, amikor a parttól távolabb is átlagosan mintegy 30 centiméter vastag jég volt jellemző.
Az előrejelzések szerint a következő napokban tartósan fagypont alatti léghőmérséklet várható a tó környékén, és a part mentén akár 10 centiméteres hótakaró is kialakulhat. Ezek a körülmények kedveznek annak, hogy a nyílt vízen is összefüggő jég jelenjen meg a közeljövőben, ugyanakkor annak minősége rövid távon még nem lesz alkalmas sportolásra.
A biztonságos sportoláshoz ugyanis nemcsak hidegre van szükség, hanem arra is, hogy a jeget ne borítsa hó, mivel a hótakaró kedvezőtlenül befolyásolja a jég szilárdságát.
![]() Két személyautó ütközött KaposváronA Honvéd és a 48-as Ifjúság útja kereszteződésében karambolozott a két jármű.
|
![]() Megtilthatják a vadállatok cirkuszi szerepeltetését MagyarországonJelentős változás jöhet a hazai cirkuszi világban: a kormányzat tervei szerint a jövőben több vadállatfaj sem szerepelhetne magyarországi előadásokon.
|
![]() Két autó is az árokban kötött ki hétfőn Somogyban
Árokba hajtott és fának ütközött a hét első napján egy személyautó a 68-as főút Mesztegnyő és Kelevíz közötti szakaszán.
|
![]() Kidöntött két villanyoszlopot egy autó KaposváronA 67-es főúton történt a baleset.
|
![]() Embert gázolt a vonat TaszárnálA tűzoltók segítettek az utasoknak átszállni a mentesítő autóbuszra.
|
![]() Közel félszáz motoros vett részt a kaposvári szezonnyitó tréningenA Közlekedési Kultúra Napja alkalmából Kaposváron közel félszáz motoros vett részt a tavaszi motoros vezetéstechnikai tréningen.
|