Május 1-jétől jelentős változások lépnek életbe a Balaton közlekedésében: módosul a kompmenetrend, és tovább bővül a hajózási szezon is.

Árokba csúszott, lépcsőn fennakadt személyautók, elakadt teherautó és autóbuszok vezetői kérték a somogyi tűzoltók segítségét pénteken.
Ugyanakkor három kéménytűz megfékezésénél is beavatkoztak az egységek.
A reggeli órákban beizzott a lerakódott korom egy böhönyei családi ház kéményében, majd lángok csaptak ki a füstelvezetőből, amelyre a szomszéd lakó lett figyelmes. A tulajdonos azonnal eltávolította az égésterméket a kályhából, a helyi önkormányzati tűzoltók pedig az izzó részeket a kémény belsejéből. A tűz nem terjedt tovább. A tűzoltók felhívták a lakók figyelmét rá, hogy ezt a füstelvezetőt ne használják a kéményseprő felülvizsgálatáig. A ház többi helyiségében fatüzelésű kályhával biztosított a fűtés, így lakosságvédelmi intézkedésre nem került sor.
Árokba csúszott, lépcsőn fennakadt személyautók, felborult kisbusz, valamint elakadt kamionok és autóbuszok vezetői kérték a somogyi tűzoltók segítségét a délután folyamán.
A koraesti órákban Jutánál egy személyautó sodródott le az útról, majd felborult. A gépkocsi négy utasa épségben ki tudott szállni az autóból, amelyet az autómentő kerekeire állított, majd a kaposvári hivatásos tűzoltók áramtalanították azt.
Mikében és Csokonyavisontán is a kéményekben meggyulladt korom okozott ijedtséget. Előbbi helyszínen a kadarkúti önkormányzati tűzoltók távolították el a kéményből az izzó kormot. Az egység az épület teljes átvizsgálásával meggyőződött róla, hogy a tűz nem terjedt át a környezetére. A lakás melegét más fűtőeszközzel megtudják oldani, ezért a hét lakónak nem kellett elhagynia otthonát.
A csokonyavisontai kéménytűzhöz a barcsi hivatásos tűzoltók vonultak, akik megszüntették az izzást a füstelvezetőben. Hőkamerával is átvizsgálták a kéményt és környezetét, de további károkat nem okozott a meggyulladt korom. Lakosságvédelmi intézkedésre ebben az esetben sem volt szükség.
![]() Több településről indulnak hajók és változik a kompmenetrend május 1-től a BalatononMájus 1-jétől jelentős változások lépnek életbe a Balaton közlekedésében: módosul a kompmenetrend, és tovább bővül a hajózási szezon is.
|
![]() Érkezik a nyárias idő Somogyba, de nem marad sokáigA hétvége időjárása Somogy megyében látványos változást hoz:
|
![]() Ballagások,hosszú hétvége, érettségi - jön a roham a MÁV-nálA május elsejei hosszú hétvégével idén a megszokottnál korábban indul a balatoni előszezoni menetrend:
|
![]() Majálisok Somogyban és a Balaton körül – 2026. május 1.Május elsején ismét megtelnek élettel Somogy vármegye települései és a Balaton környéke: a klasszikus majális hangulat, családi programok, zene, gasztronómia és különleges tematikus események várják az érdeklődőket.
|
![]() Munkagödörben dolgozó férfira omlott a föld SomogyszobonFöld omlott egy munkagödörben dolgozó férfire kedden délután, Somogyszobon.
|
![]() Személyvonattal ütközött össze egy kisteherautó KaposújlaknálA tűzoltók áramtalanították az autót.
|