A május elsejei hosszú hétvégével idén a megszokottnál korábban indul a balatoni előszezoni menetrend:
Lengyeltóti Város Önkormányzata tájékoztatást adott ki egy rendkívüli eseménnyel kapcsolatban, amely a Pusztaszentgyörgyi úton okozott fennakadást.
A közlemény szerint ideiglenes útzár lépett életbe, miután az erős szél következtében kidőlt egy használaton kívüli víztorony. A baleset veszélyessé tette az érintett útszakaszt, ezért a hatóságok azonnali intézkedéseket vezettek be a közlekedők biztonsága érdekében.
A helyszínen a katasztrófavédelem munkatársai és a tűzoltók haladéktalanul megkezdték az akadály elhárítását. A gyors beavatkozásnak köszönhetően az útzárat időközben feloldották, így a forgalom újraindulhatott.
Az önkormányzat ugyanakkor felhívja a közlekedők figyelmét, hogy az érintett útszakaszon továbbra is fokozott óvatossággal közlekedjenek, mivel az aszfalt megrongálódott a történtek során.
A hatóságok arra kérnek mindenkit, hogy vegyék figyelembe a kihelyezett jelzéseket, és a megszokottnál körültekintőbben vezessenek a balesetveszély elkerülése érdekében.
![]() Ballagások,hosszú hétvége, érettségi - jön a roham a MÁV-nálA május elsejei hosszú hétvégével idén a megszokottnál korábban indul a balatoni előszezoni menetrend:
|
![]() Majálisok Somogyban és a Balaton körül – 2026. május 1.Május elsején ismét megtelnek élettel Somogy vármegye települései és a Balaton környéke: a klasszikus majális hangulat, családi programok, zene, gasztronómia és különleges tematikus események várják az érdeklődőket.
|
![]() Munkagödörben dolgozó férfira omlott a föld SomogyszobonFöld omlott egy munkagödörben dolgozó férfire kedden délután, Somogyszobon.
|
![]() Személyvonattal ütközött össze egy kisteherautó KaposújlaknálA tűzoltók áramtalanították az autót.
|
![]() Tetőtűz Szennán, baleset Fonyódon - ez történt Somogyban a hétvégénHuszonhárom esetben riasztották a hétvégén a somogyi tűzoltókat. Tizenegy tűzesethez és tizenkét műszaki mentéshez vonultak az egységek a vármegyében.
|
![]() M. Kácsor Zoltán különös világokba repíti fiatal olvasóitM. Kácsor Zoltán íróval beszélgettünk, aki humoros, fantáziadús gyerekkönyveivel és ifjúsági regényeivel vált ismertté.
|