Futókörök napja Kaposváron a Cseri parkban

Május 16-án immár hatodik alkalommal rendezik meg a Futókörök Napját, amely az elmúlt évek egyik legnépszerűbb szabadidős sporteseményévé vált Magyarországon.

A programsorozat ezúttal rekord számú helyszínen várja a mozogni vágyókat: országszerte összesen 25 rekortán borítású futópályán húzhatnak futócipőt a résztvevők.

 

A rendezvény célja, hogy közösségi élménnyé tegye a futást, miközben minden korosztály számára lehetőséget biztosít az aktív kikapcsolódásra és a sportos életmód népszerűsítésére. Az eseményen való részvétel ingyenes, azonban regisztrációhoz kötött. Az előnevezés online érhető el, emellett a helyszíneken is lesz lehetőség regisztrálni a verseny ideje alatt.

 

Az idei év egyik újdonsága a QR-kód alapú időmérő rendszer bevezetése. A futók rajtszámán található QR-kódot a szervezők okoseszköz segítségével olvassák be, így a rendszer automatikusan rögzíti a köridőket, a teljesített körök számát és az összes megtett távolságot.

 

Minden helyszínen díjazzák a legeredményesebb női és férfi résztvevőket, így a sportélmény mellett a versenyhangulat sem marad el.

 

A szervezők felhívják a figyelmet arra, hogy a névre szóló rajtszámok biztosításához legkésőbb 2026. május 12-én, kedden 12 óráig szükséges regisztrálni. Az online nevezés ezt követően is nyitva marad egészen május 15-én 23:59-ig, azonban ekkortól már nem névre szóló rajtszámot kapnak a jelentkezők.

 

A helyszíni nevezés szintén elérhető lesz, ugyanakkor a várható hosszabb sorban állás miatt a szervezők az előzetes online regisztrációt javasolják.

 

A helyszínekkel, részletes versenykiírással és előregisztrációval kapcsolatos információk a Futókörök Napja hivatalos oldalán

 érhetők el.

Időpont: 
2026/05/16 - 09:00

MAGAZIN

A legjobb ingyenes programok Somogyban szombaton július 25-én

Július 25-én szombaton családi rendezvények, falunapok, sportprogramok, fesztiválok, veterán jármű-találkozó, hagyományőrző események és ingyenes koncertek közül válogathatnak az érdeklődők Somogyban.

Ingyenes koncertek Somogyban a hétvégén – Oláh Gergő, Groovehouse, és még sokan mások

Igazi koncertdömping várja a hétvégén a szórak

Melegszik az idő a hétvégén, lassan visszatér a kánikula Somogyba

Kellemes nyári idővel indul a hétvége Somogy vármegyében.

Ittasan akarta átúszni a Balatont – a vízirendőrök mentették ki a bajba jutott férfit

Kis híján tragédiával végződött egy felelőtlen döntés a Balatonon.

Jön a Perseidák meteorraj – augusztusban érkezik a nyár legszebb csillaghullása

A nyár egyik leglátványosabb csillagászati eseménye idén sem marad el: július 17. és augusztus 23. között ismét megfigyelhető lesz a Perseidák meteorraj, amely minden évben ezreket csábít a szabadba.

Baleset történt Somogyszobon és Látrányban is

Baleset miatt kérték a tűzoltók segítségét Somogyszob és Látrány térségében is.

Időjárás Somogyban – kellemes nappalok, hűvös éjszakák, hétvégén melegedés

Az előttünk álló napokban Somogy vármegyében alapvetően kellemes nyári időre számíthatunk.

Kamion és személyautó karambolozott Kadarkút és Bárdudvarnok között

Kamion és személyautó karambolozott a hét első napján Kadarkút és Bárdudvarnok között, a 6616-os út 10-es kilométerszelvényénél.

Súlyos rolleres baleset Balatonbogláron – gyalogost ütött el egy 12 éves fiú

Súlyos baleset történt szombat este Balatonbogláron, ahol egy elektromos rollerrel közlekedő 12 éves fiú elütött egy gyalogost a Platán strand sétányán.

Állásajánlatok Kaposváron