Többszörösen büntettet előéletű, besurranásokra szakosodott notórius tolvajt fogtak el a kaposvári rendőrök.
1.A helyi termék friss: a helyi terméket - például zöldséget, gyümölcsöt, tejterméket, pékárut - a közelünkben termesztik vagy készítik, ezért mire a vásárlókhoz eljut, a rövidebb szállítási idő és a kisebb távolság miatt frissebb marad.
2.Segíthetünk a hagyományok megőrzésében: a helyi termékek sokszor egyet jelentenek a helyi specialitásokkal, legyen az egy ősi gyümölcsfajta vagy egy régi receptúra alapján készült bor, lekvár, sütemény. Ha ezekre az adott tájra jellemző termékekre van piaci igény, akkor nagyobb eséllyel maradnak fent az utókor számára.

3. Kevésbé szennyezi a környezetet: a helyi termékek szállítása sokkal kevésbé terheli a környezetet, mint az ország másik feléből vagy más országból származó termékek. A kevesebb károsanyag-kibocsátásnak köszönhetően tehát a helyi termék vásárlásával teszünk a környezetünk védelméért is.
4. Segítjük a gazdaság működését:ha vásárláskor előnyben részesítjük a környezetünkben tevékenykedő gazdákat, termelőket, feldolgozókat, nemcsak velük és családjukkal teszünk jót, hanem társadalmi, gazdasági szinten is támogatjuk a helyi munkaerő-piacot és a magyar mezőgazdaság erősödését.Tartós kapcsolat esetén a termelôk könnyebben tudnak tervezni, s kevésbé vannak kiszolgáltatva a piac szeszélyeinek. A helyi kistermelő csak drágábban tudja megtermelni, előállítani, s aztán értékesíteni az árut a multinál, akinél a legkisebb tétel a vagon. Ez ellen egyféleképpen lehet tenni: ha egyre többen vásárolunk a helyi termelőnél, az árai is lejjebb mehetnek.

5. A helyi termékekben kevesebb (vagy egyáltalán nincs) a tartósítószer, mesterséges adalékanyag.
6. A helyi termékeknek jobb a minősége és az íze, mivel kisebb tételben és nagyobb odafigyeléssel állítják elő ezeket. A háztáji termelésű élelmiszerek íze jobb, mint a nemzetközi élelmiszerláncok hasonló terméke. Adódik ez a termelési technikából, amely lényegesen természetesebb körülmények között történik, mint az élelmiszerláncok hasonló termékeinél, és a puszta tényből, hogy a terméket adott esetben például nem Chiléből utaztatják, hanem szinte a szomszéd telkéről kerül az asztalunkra.

7. Hosszú távú, adott esetben személyes ismeretségre is épülô gazdasági kapcsolat is kialakulhat, így nagyobb tere van a személyes igények érvényesítésének.
8. Támogatjuk az önfenntartó közösségek kialakulását.

9. Mérsékelhetjük a globalizáció káros hatásait.
10. A helyi termékeket akár meg is kóstolhatjuk vásárlás előtt.
![]() Besurranó tolvaj fosztogatott KaposváronTöbbszörösen büntettet előéletű, besurranásokra szakosodott notórius tolvajt fogtak el a kaposvári rendőrök.
|
![]() Felborult egy kamion az M7-esen, HolládnálA kavicsot szállító jármű szerda délután szenvedett balesetet az M7-es autópályán, a holládi felhajtónál.
|
![]() A buszsofőrön, és a buszon vezette le dühét három férfi BöhönyénEgy taranyi, egy nemesdédi, és egy ötvöskónyi férfi próbált meg május elsején este busszal hazajutni a böhönyei állomásról,
|
![]() Horvátországban kapták el a kadarkúti posta kirablóit a rendőrségi gyakorlatonA határon átlépő bűnözés elleni eredményes fellépés érdekében közös gyakorlatot tartott a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság és a horvátországi Verőce-Drávamenti Megyei Rendőr Igazgatóság.
|
![]() Május 8-án lesz a magyar fagyi napja - Somogyban is féláron nyalhatunkA magyar fagylalt napját minden évben május 8-án ünneplik országszerte, amikor számos cukrászda és fagyizó féláron kínálja kedvenc fagylaltjait.
|
![]() Borulnak a biciklisek és a rolleresek Somogyban - 25 baleset történt eddigSomogy vármegye útjain idén huszonöt olyan személyi sérüléssel járó közúti közlekedési baleset történt, ahol kétkerekű járművezetők voltak érintettek.
|