Csütörtök estétől már sétálhattok Kaposvár felett - VIDEÓ

Eljött a pillanat amire régóta vártunk, csütörtök estétől már az Esterházy hídon kelhetnek át a gyalogosok a vasúti sínek felett.

 

Csütörtök estétől már az Esterházy híd vágányok feletti szakaszán közlekedhetünk a Donner és a belváros között – jelentette be Szita Károly a helyszínen tartott sajtótájékoztatóján. Kaposvár polgármestere hangsúlyozta: a koronavírus-járvány miatt megtorpanó gazdasági helyzetben minden beruházás felértékelődik, mert segít a munkahelyek megőrzésében. 

Az egyik oldalon már elkészült a korlát, a kordon és az ideiglenes közvilágítás is. A Donner és a belváros közötti átkelő azonban még nem teljes értékű, a vasúti sínek mindkét oldalán, a Gilice utcánál és a vasúti 1-es vágány mellett is ideiglenes lépcsőházakat alakítottak ki a fel- és lejutáshoz. 

A régi gyalogos-kerékpáros átkelőt lezárják és meg is kezdik a bontását. A szakembereknek két hét alatt kell eljutniuk odáig, hogy az érkező speciális daruval – vágányzár mellett – kiemelhetők legyenek az egyenként negyven-ötven tonnásra becsült vasbetonszerkezetek. 

 

Az építési munkálatok természetesen folyamatosan zajlanak valamennyi fejlesztési helyszínen, így ma már szinte napról napra érzékelhető lesz, hogy közeledünk a beruházás végéhez. A több mint 17 milliárd forintos fejlesztés  révén a közlekedés kényelmesebbé, gyorsabbá és biztonságosabbá válik Kaposvár legforgalmasabb területén, ahol naponta 32 ezer ember veszi igénybe a közösségi közlekedést.

 

 

A Kaposvári Közlekedési Központ műszaki átadása augusztus 31-én kezdődhet meg.

Fotók: https://www.facebook.com/nipkaposvar/

MAGAZIN

Építik az utat a Zselici erdőben - Szenna felől inkább ne menjetek

Tájékoztatást adtak ki a zselici térségben zajló útépítési munkálatokról, amelyek átmeneti forgalomkorlátozást érintenek az erdei úthálózaton.

Apróka a bajban: kisrókát mentettek Fonyódon a tűzoltók

Különleges mentéshez riasztották a balatonboglári önkormányzati tűzoltókat Fonyódon, ahol egy csatornába szorult kisróka szorult segítségre.

Hármas karambol a 67-es főúton Kaposvár határában

Egy teherautó, egy terepjáró és egy személyautó ütközött össze kedd reggel a 67-es főúton, Kaposvár határában.

Több településről indulnak hajók és változik a kompmenetrend május 1-től a Balatonon

Május 1-jétől jelentős változások lépnek életbe a Balaton közlekedésében: módosul a kompmenetrend, és tovább bővül a hajózási szezon is.

Érkezik a nyárias idő Somogyba, de nem marad sokáig

A hétvége időjárása Somogy megyében látványos változást hoz:

Ballagások,hosszú hétvége, érettségi - jön a roham a MÁV-nál

A május elsejei hosszú hétvégével idén a megszokottnál korábban indul a balatoni előszezoni menetrend:

Állásajánlatok Kaposváron