Ma van a méhek világnapja

Méhek világnapja minden év május 20-ára esik, amit 2018. óta ünnepel a világ. Az esemény célja felhívni a figyelmet a méhek kiemelkedő fontosságára.

 

Állítólag Albert Einstein, a világhírű fizikus azt mondta a méhekről:

“Ha kipusztulnak a méhek, azt az emberiség legfeljebb négy évvel éli túl” 

Méh, Mézelő Méh, Rovar, Repülési, Repülő, Napraforgó

 

Annyi biztos, hogy van valóságalapja ennek a kijelentésnek, hiszen a méhek nélkül nem lenne termés, nem lenne zöldség, gyümölcs az asztalon és az emberiség és az élővilág java része éhen halna.

Miért pont május 20. a Méhek világnapja?

Ezen a napon, (1734.) május 20-án született Anton Janša, az európai méhészet kiemelkedő alakja. Ő volt első osztrák méhészeti iskola egykori vezetője és a kimagasló méhészeti munkásságának állítanak emléket ezzel, amit az Egyesült Nemzetek Szervezete hagyott jóvá.

Az Európai Unió évi méztermelésének 10%-át a magyar méhek adják!

Méz Vízirigó, Korsó, Élelmiszer

Több civil szervezet, illetve az évek alatt több kezdeményezés indult el a méhek védelme érdekében, hiszen a mezőgazdaságban használt vegyszerek tömegével pusztítják ezt az igen hasznos élőlényt. A sikeres zöld lobbinak hála több országban, így az utóbbi időben az Európai Unióban is több vegyszert betiltottak a méhek védelme érdekében. Ezen sikerek mellett fontos felhívni és megteremteni a méheknek a természetes környezetet és ebben segít a környezetvédelmi szervezetünk.

Méz, Édes, Szirup, Ökológiai, Golden, Teáskanál, Öntés

 

A méhek által növényi nektárból vagy élő növényi nedvekből gyűjtött természetes édes anyag, amelyet a méhek begyűjtenek, saját anyagaik hozzáadásával átalakítanak, raktároznak, dehidratálnak és lépekben érlelnek nem más, mint a méz.

 

A méz zamatát azok az illóolajparányok határozzák meg, melyeket a különféle virágok nektárjai adnak, amit a méhek összegyűjtöttek. A méz színe idővel sötétedik, csökken az aroma gazdagsága, az enzimek és az illóanyagok mennyisége, ezért tanácsos frissen (egy éven belül) elfogyasztani. Ennek ellenére a méz nem romlik meg, még több ezer éves leletek is mérgezés nélkül elfogyaszthatók.

Ha pedig kedvet kaptatok a mézhez a Méhészboltban Kaposváron a Fő utcán számtalan finomabbnál finomabb mézet találtok na és rengeteg mézes finomságot is.

Állásajánlatok Kaposváron