M. Kácsor Zoltán íróval beszélgettünk, aki humoros, fantáziadús gyerekkönyveivel és ifjúsági regényeivel vált ismertté.

Indul a nyári szezon és a déli parton is nagyon sok strandon belépőt kell fizetni. Mutatjuk hol mennyit és azt is melyik településen ingyenesek a strandok.
A balatonberényi Községi Strand nyitásának időpontja június 13-a (szombat) 8:00. Nyitvatartási időben a belépés egyelőre a főbejáratnál lévő pénztárnál lesz lehetséges. A medencék és a focipálya parkoló melletti pénztár nyitásának várható időpontja június vége. Az idei szezontól mindkét pénztárnál lehetséges lesz a bankkártyás fizetés.
Nyitva tartás: Pénztár: naponta 8.00-tól 18.00-ig - Pénztári nyitvatartáson túl a strand (saját felelősségre) szabadon látogatható.
Belépő:
Felnőtt 800 Ft
Gyerek 500 Ft
A településen szabadstrand is van.
Balatonmáriafürdő/központi fizetős strand
Pénztári nyitva tartás:
Június 1. – Augusztus 31. között 8:00 – 18:00 óráig
Pénztárzárás után 18:00 – 20:00 között szabad strandként látogatható
Belépőjegy áraik:
Felnőtt Gyerek Családi
900 Ft 600 Ft 2 600 Ft
A településen több szabadstrand is van.
Balatonfenyvesen ingyenes szabadstrand van.
Fonyód: Bélatelepi strand – 500
Fonyód: Fonyódi Kutyás strand – 500 (kutya – 300)
Fonyód: Panoráma strand – 800
Fonyód: Városi strand – 500
Balatonbogláron a Platán strand ingyenesen látogatható.
Napfény strand Balatonlellén
Belépőjegy:
felnőtt 800 gyermek 300
A településen szabadstrand is van.
Balatonszárszó
Árak
Felnőtt napijegy 800 Ft
Felnőtt jegy 17:00 óra után 400 Ft
Gyermek napijegy (4-18 év) 350 Ft
Nyugdíjas napijegy 400 Ft
Családi jegy (2 felnőtt + 2 gyerek) 1.900 Ft
Családi jegy (2 felnőtt + 2 gyerek) 17:00 óra után 1.700 Ft
Balatonföldvár Központi strand
Belépődíj:
Felnőtt: 600,- Ft / nap
Gyermek: 250,- Ft / nap
Szántódon ingyenes szabadstrand van.
Zamárdiban ingyenes szabadstrand van.
Siófok nagystrand/Plázs
Napi felnőtt belépő, hétköznap 1000.- hétvégén 1500
Napi gyerek belépő, hétköznap 600.- hétvégén 800
Siófok sóstói strand
Napi felnőtt belépő, hétköznap 600.-
Napi gyerek belépő, hétköznap 300.-
Napi felnőtt belépő, hétvége 700.-
Napi gyerek belépő, hétvége 400.-
![]() M. Kácsor Zoltán különös világokba repíti fiatal olvasóitM. Kácsor Zoltán íróval beszélgettünk, aki humoros, fantáziadús gyerekkönyveivel és ifjúsági regényeivel vált ismertté.
|
![]() Baleset történt LengyeltótibanÁrokba hajtott, majd egy hídnak ütközött és visszacsapódott az úttestre egy személyautó kedden este, Lengyeltótiban a Fonyódi utcában.
|
![]() Ház, autó és több helyen a növényzet is égett Somogyban a hétvégénHuszonhat esetben riasztották a hétvégén a somogyi tűzoltókat.
|
![]() A Desedán kapták el a rendőrök a "gyorshajtó" labradortA hét egyik legaranyosabb „gyorshajtóját” a kaposvári rendőrök fogták meg a ROADPOL – SPEED ellenőrzési akció során.
|
![]() Változékony, de egyre enyhébb tavaszi idő Somogy vármegyébenAz előttünk álló napokban Somogy vármegye időjárását továbbra is frontok alakítják, de a korábban vártnál enyhébb légtömegek is megjelennek.
|
![]() Nagy területen égett a nádas Szenyéren, a tüzet már eloltottákJelentős kiterjedésű tűz pusztított 2026. április 19-én Szenyéren, a Petőfi utca melletti területen, ahol mintegy öt hektáron égett le a nádas és a száraz aljnövényzet.
|