A koronavírus a munkaerőpiaci helyzetre is rányomta a bélyegét, sokan vesztették el az állásukat a kialakult helyzet miatt.
Somogyban 3 ezerrel több volt a nyilvántartott álláskereső 2020 áprilisában, mint egy évvel korábban -derül ki a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat adataiból. Míg 2020 áprilisában 16363 főt regisztráltak, addig 2019 hasonló időszakában 13093-at.
A gazdaságilag aktív népességhez mérve a munkanélküliek aránya tavaly áprilisban 10 százalék, idén pedig már 13 százalék volt Somogyban, amellyel megyénk a sereghajtók közé tartozik. A munkakeresők aránya csupán két megyében volt nagyobb 2020 áprilisában Borsod-Abaúj-Zemplén (15,3) és Nógrád (14,4) megyében.
A munkakereső száma azonban nem csupán a tavalyi adatokhoz mérve emelkedett, hanem februárhoz képest is, februárban 13853, márciusban 15746, áprilisban pedig 16363 fő keresett állást a megyében.
Kaposváron 206 fővel több munkanélki lett egy hónap alatt, márciustól áprilisig. Ugyanebben az időszakban Siófokon 227, Marcaliban 117 fővel több álláskeresőt regisztráltak.
Forrás: https://nfsz.munka.hu/