A kedvezőtlen időjárás ellenére Somogyban is sokakat megmozgatott az idei Futókörök Napja.
Jó idő volt a hétvégén így Somogy megyében is rengeteg autós vette az irányt a Balaton felé.
Ezúttal is sokan választották a 67-es utat, mivel a Kaposvár és Somogytúr közötti szakaszának új nyomvonala kikerüli a településeket, így aztán sokkal gyorsabban lehet itt haladni mint korábban. Sokaknak azonban még ez sem elég, és nyaktörtő iramban száguldoznak az úton ezzel nem csak magukat hanem másokat is veszélybe sodorva.
A Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai 2020. augusztus 14-én és 16-án 16, a megengedett legnagyobb sebességet túllépő autóvezetőről készítettek felvételeket. Volt, aki a 110 km/h helyett 191 km/h-val közlekedett, ő 90000 forint pénzbírságot és 6 büntetőpontot kapott, a 214 km/h-val hajtó sofőr büntetése 200000 forint közigazgatási bírság és 8 büntetőpont lett.
A közlekedési balesetek egyik legfőbb oka a gyorshajtás, a járművezetők nem csak saját, de mások testi épségét is veszélyeztetik, ezért a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai ezen az útvonalon - is - kiemelt figyelmet fordítanak a gyorshajtók kiszűrésére.
![]() 8. lett Kaposvár a Futókörök NapjánA kedvezőtlen időjárás ellenére Somogyban is sokakat megmozgatott az idei Futókörök Napja.
|
![]() Csónakost mentettek a Balatonból vasárnapA mentés idején II. fokú viharjelzés volt érvényben.
|
![]() Dőltek a fák, szakadtak a vezetékek a vihar miatt Somogyban54 esetben kidőlt fák, leszakadt faágak miatt riasztották a tűzoltókat Somogyban.
|
![]() Kiemelt Arany minősítést szerzett a Kaposvári FúvószenekarHónapokon át tartó kitartó munka érett be ezen a hétvégén a Kaposvári Fúvószenekar számára.
|
![]() Baleset történt a 68-as főúton MesztegnyőnélBalesetet szenvedett egy személykocsi csütörtök délelőtt a 68-as főút Szenyér és Mesztegnyő közötti szakaszán, a 68-as kilométernél.
|
![]() Kutyát mentettek egy munkagödörből PusztakovácsibanGödörbe esett egy kutya szerda reggel, Pusztakovácsiban.
|