Figyelmeztetést adtak ki Somogyra a tartós, sűrű köd miatt

A tartós, sűrű köd veszélye miatt az ország nagy részére figyelmeztetést adott ki szerdára az Országos Meteorológiai Szolgálat.

    

Az MTI-hez kedden eljuttatott veszélyjelzésben azt írták: estétől többfelé képződik köd (legkisebb eséllyel északnyugaton). Szerdán fokozatosan javulnak a látási viszonyok, de helyenként tartósan ködös maradhat az idő.

    Emiatt Győr-Moson-Sopron, Vas, Veszprém és Zala megye kivételével az egész országra kiadták a figyelmeztetést.

    Az előrejelzés szerint szerdán a leghidegebb órákban mínusz 2 és plusz 6 Celsius-fok között alakul a hőmérséklet. Napközben többnyire 10-14 fokig melegszik a levegő, de a tartósan felhős, párás részeken ennél pár fokkal hidegebb lesz az idő.

MAGAZIN

M. Kácsor Zoltán különös világokba repíti fiatal olvasóit

M. Kácsor Zoltán íróval beszélgettünk, aki humoros, fantáziadús gyerekkönyveivel és ifjúsági regényeivel vált ismertté.

Baleset történt Lengyeltótiban

Árokba hajtott, majd egy hídnak ütközött és visszacsapódott az úttestre egy személyautó kedden este, Lengyeltótiban a Fonyódi utcában.

Ház, autó és több helyen a növényzet is égett Somogyban a hétvégén

Huszonhat esetben riasztották a hétvégén a somogyi tűzoltókat.

A Desedán kapták el a rendőrök a "gyorshajtó" labradort

A hét egyik legaranyosabb „gyorshajtóját” a kaposvári rendőrök fogták meg a ROADPOL – SPEED ellenőrzési akció során.

Változékony, de egyre enyhébb tavaszi idő Somogy vármegyében

Az előttünk álló napokban Somogy vármegye időjárását továbbra is frontok alakítják, de a korábban vártnál enyhébb légtömegek is megjelennek.

Nagy területen égett a nádas Szenyéren, a tüzet már eloltották

Jelentős kiterjedésű tűz pusztított 2026. április 19-én Szenyéren, a Petőfi utca melletti területen, ahol mintegy öt hektáron égett le a nádas és a száraz aljnövényzet.

Állásajánlatok Kaposváron