Online adventi kalendárium indul a Csiky színészeivel

Egy hagyományos színházi évadban a legsűrűbb, legizgalmasabb időszak az ünnepeket megelőző pár hét.

 

A Csiky Gergely Színházban már hagyomány, hogy amennyiben lehetséges karácsony második napján előadást tartanak, hiszen sokan, akkor látogatnak el hozzájuk családi körben.

A Csiky közösségi oldalán a következőket írják:

"Ugyan a személyes találkozás élménye elmarad, mégis társulatunk minden erejével készül arra, hogy az ünnepi időszakot online térben, közösen tölthessük követőinkkel. Úgy döntöttünk, hogy a 2020-at együtt búcsúztatjuk, bízva abban, hogy a 2021-es év ismét színházi élményekben gazdag lesz."

A szníház Ünnepi kalendáriumot indít online felületein, amely december 1-én jelentkezik először és december 31-ig tart. Minden nap, este 6-kor, pár perces videóban a Csiky színművészei lesznek majd láthatók. 

Videó-üzeneteikben téli, karácsonyi meséket, dalokat, verseket adnak elő, vagy épp búcsúztatják az óévet. Ünnepi, kedves és vidám hangulatot teremtve azok számára, akik megnézik ezeket a videókat. Színművészek ezzel szeretnének kedveskedni mazoknak a nézőknek, akik a pandémia alatt is kitartottak a teátrum mellett.

December 1-én 18 órakor indul ünnepi kalendárium!

 

Időpont: 
2020/12/02 - 18:00

MAGAZIN

Május 8-án lesz a magyar fagyi napja - Somogyban is féláron nyalhatunk

A magyar fagylalt napját minden évben május 8-án ünneplik országszerte, amikor számos cukrászda és fagyizó féláron kínálja kedvenc fagylaltjait.

Borulnak a biciklisek és a rolleresek Somogyban - 25 baleset történt eddig

Somogy vármegye útjain idén huszonöt olyan személyi sérüléssel járó közúti közlekedési baleset történt, ahol kétkerekű járművezetők voltak érintettek.

Fenyves és tölgyerdő aljnövényzete pusztult el Kadarkúton

Négy hektáros területen több mint négy órát dolgoztak a tűzoltók kedden, Kadarkút külterületén.

Teljesen kiégett egy kisteherautó a 6701-es úton Osztopánnál

Teljesen kiégett egy szerszámokat szállító kisteherautó kedd délután, Osztopán közelében, a 19-es kilométerszelvénynél.

A somogyi tűzoltók is ünnepeltek Szent Flórián napján

Szent Flórián, a tűzoltók védőszentje előtt tisztelegtek a somogyi tűzoltók Siófokon és egyben a fennállásának 50. évfordulóját ünneplő Siófoki Tűzoltóság jubileumi ünnepségét tartották a Vármegyei Tűzoltónapon.

Építik az utat a Zselici erdőben - Szenna felől inkább ne menjetek

Tájékoztatást adtak ki a zselici térségben zajló útépítési munkálatokról, amelyek átmeneti forgalomkorlátozást érintenek az erdei úthálózaton.

Állásajánlatok Kaposváron