A körzeti megbízottak április 4-én délután egy belvárosi áruházban igazoltattak egy vásárlót, mert onnan lopásról érkezett bejelentés.

Az elmúlt hétvége mínuszokban bővelkedő időjárása a hét első napjain lehetőséget adott a kaposvári hivatásos tűzoltóknak, hogy gyakorolják a jégről mentést.
A taktikai megbeszélés után kötélbiztosítás mellett, a jégen térdre ereszkedve, létra illetve board segítségével indultak a „bajba jutott” megmentésére a tűzoltók.
A gyakorlat során kipróbálták a mentéshez használt különböző eszközöket és elsajátították a mentési formákat is. Az elméleti oktatás során, pedig már megtörtént eseteket elemeztek ki.

Fontos, hogy minden tűzoltó gyakorlott legyen és készség szinten tisztában legyen ezzel is, hiszen ha megtörténik a baj, nagyon gyorsan kell cselekedni.

A szabad vizek jegén tartózkodni azokon a helyeken szabad, amelyek nem esnek tiltó rendelkezés alá. A befagyott vízre csak akkor szabad rámenni, ha a jég kellő szilárdságú, nem olvad, illetve nem mozog.
![]() Kamera buktatta le a kameratolvajt KaposváronA körzeti megbízottak április 4-én délután egy belvárosi áruházban igazoltattak egy vásárlót, mert onnan lopásról érkezett bejelentés.
|
![]() 20 műszaki mentés és 20 tűzeset volt Somogyban a hosszú hétvégénUgyanannyi tűzhöz, mint műszaki mentéshez riasztották a somogyi tűzoltókat a hosszú hétvégén.
|
![]() Ároka borult egy traktor Csurgón vasárnapA Nagyváthy utcát teljes szélességében lezárták.
|
![]() Két autó ütközött össze Nagyatád és Berzence közöttKét személyautó ütközött össze a 681-es főút Nagyatádot és Berzencét összekötő szakaszán, a 4-es és az 5-ös kilométerszelvény között.
|
![]() Mesefigurákat festettek a Zichy diákjai a kaposvári kórház falairaÚjabb színes meseillusztrációk kerültek a kaposvári kórház Gyermekosztályának járóbeteg-ellátó várótermébe.
|
![]() 586 sofőrt ellenőriztek a rendőrök Kaposváron és a környékenA Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársai március 31-én Kaposvár és vonzáskörzete forgalmát ellenőrizték fokozottan.
|