A kedvezőtlen időjárás ellenére Somogyban is sokakat megmozgatott az idei Futókörök Napja.

- Magyarország már öt, koronavírus elleni vakcinával rendelkezik, ezek közül néggyel már oltanak, a kínai vakcinával a jövő héten kezdődhet meg az oltás - közölte a koronavirus.gov.hu péntek délután.
A kormányzati portálon tudatták: péntekig összesen 737 267 ember oltására elég oltóanyag érkezett az országba. Az amerikai-német Pfizer-BioNTechtől 334 717, a kínai Sinopharmból 275 ezer, a brit-svéd AstraZenecától 84 950, az orosz Szputnyikból 22 800, az amerikai Modernától 19 800 ember oltására elég vakcina jött.
Magyarország 9,8 millió ember oltásához elég oltóanyagot vár az uniós beszerzésből, ebből eddig 439 467 ember oltására elég vakcina érkezett meg három gyártótól (Pfizer, Moderna, AstraZeneca). A Janssen és CureVac még nem rendelkezik uniós engedéllyel, így még nem is szállított oltóanyagot Magyarországra.
Magyarország orosz és a kínai vakcinák beszerzésére is szerződött, ezekből összesen további 3,5 millió ember oltására elég vakcina érkezik majd a következő hónapokban. Ennek köszönhetően péntekig 297 800 ember oltására elég oltóanyag érkezett, a Szputnyik-vakcinával már zajlik a regisztrált idősek oltása, és hamarosan a kínai vakcinával is megkezdődhet az oltás.
A Magyarországra érkező vakcinákból mindig képeznek megfelelő biztonsági tartalékot a második körös oltások elvégzéséhez - írták, hozzátéve: a péntek reggeli adatok szerint már 391 821 embert oltottak be, akik közül 152 432-en már a második oltásukat is megkapták.
A kormányzati oldalon egy táblázatban is szemléltették a Magyarországra érkezett vakcinák típusát és mennyiségét. Az adatokból kiderül, hogy Magyarország összesen 26 737 710 adag vakcinát kötött le, ennek mostanáig az 5,52 százaléka érkezett meg, 1 474 715 adag.
Az oltóanyagtípusok mennyiségét is részletezték. Ezek mellett a táblázaton belül kiemelték, hogy EU-beszerzésből a lekötött 19 737 710 adag vakcinának a 4,45 százaléka érkezett meg mostanáig, míg "keleti" vakcinából a lekötött 7 millió adag 8,51 százalékát szállították le eddig.
![]() 8. lett Kaposvár a Futókörök NapjánA kedvezőtlen időjárás ellenére Somogyban is sokakat megmozgatott az idei Futókörök Napja.
|
![]() Csónakost mentettek a Balatonból vasárnapA mentés idején II. fokú viharjelzés volt érvényben.
|
![]() Dőltek a fák, szakadtak a vezetékek a vihar miatt Somogyban54 esetben kidőlt fák, leszakadt faágak miatt riasztották a tűzoltókat Somogyban.
|
![]() Kiemelt Arany minősítést szerzett a Kaposvári FúvószenekarHónapokon át tartó kitartó munka érett be ezen a hétvégén a Kaposvári Fúvószenekar számára.
|
![]() Baleset történt a 68-as főúton MesztegnyőnélBalesetet szenvedett egy személykocsi csütörtök délelőtt a 68-as főút Szenyér és Mesztegnyő közötti szakaszán, a 68-as kilométernél.
|
![]() Kutyát mentettek egy munkagödörből PusztakovácsibanGödörbe esett egy kutya szerda reggel, Pusztakovácsiban.
|