Két napig lesznek lezárások Kaposváron filmforgatás miatt

Vasárnap kezdik a Korai menyegző című játékfilm forgatását Kaposvár környékén, amelyet előreláthatóan március közepén fejeznek be, tehát meglehetősen szoros lesz a menetrend.

 

A produkció a kaposvári Csiky Gergely Színház és a Blue Duck Arts koprodukciójában, a színház azonos című előadása alapján készül. A filmforgatásról csütörtökön tartottak sajtótájékoztatót a Csiky Gergely Színházban.

 

A Csiky Gergely Színház 2019-ben mutatta be a Korai menyegző című előadását, amelynek története siratómenyegző nevű régi, különleges és egyik legszebb népszokásunkra épül: a nők a hajadonon elhunyt lányokat mint menyasszonyokat „férjhez adták a halálhoz”. A kilencszereplős színmű – Berecz András gyűjteményének felhasználásával – egy magyar család életéről szól. 

 

A színdarab alaptörténetére épülő forgatókönyv nagyon gyorsan, három hónap alatt készült el, a nyolcvanas években játszódó roadmovie jeleneteit Kaposváron és a környékbeli helyszíneken rögzítik.

 

A legtöbb jelenet egy bárdudvarnoki vendégházban játszódik majd, de forgatnak a Zselici Csillagparkban, és Kaposvár főterén is, ehhez kell majd lezárniuk egy időre a területet. Az itt forgatott jelenetekben komoly szerepet kap majd a szökőkút is. A forgatás ideje alatt a zselici erdőkben is számíthatunk lezárásokra, úgyhogy érdemes lesz nézni a tájékoztatásokat.

 

A Csiky Gergely Színház színészei harmincnégy nagyobb szerepben lesznek láthatóak a filmben. A főszerepet Fándly Csaba alakítja, akinek nem lesz új a történet, mivel a színdarabban is eljátszotta ugyanezt a szerepet, akárcsak Tóth-Molnár Ildikó és Hunyadkürty György is. A filmben Koltai Róbert is feltűnik majd, de a kaposvári egyetem színészhallgatói is kaptak szerepeket. Illetve kaposvári és kaposvár környéki statisztákat is beválogattak a produkcióba.

 

Az alkotást műsorra tűzi majd az MTVA is. Fülöp Péter, a színház igazgatója korábban elmondta: céljuk, hogy a Korai menyegző a televíziós, online bemutatón túl a mozikban is látható legyen. Roskó Péter, a Blue Duck Arts társtulajdonosa a film producere, Fülöp Péter, a Csiky Gergely Színház igazgatója a koproducere, rendezői pedig Olt Tamás művészeti igazgató, aki a színházi produkciót is írta és színpadra állította, valamint Vékes Csaba színművész, forgatókönyvíró, filmrendező.

 

Időpont: 
csütörtök, 2021, február 25 - 21:02

MAGAZIN

Földrengés volt Somogyban

Csütörtökre virradó éjszaka kisebb földmozgást észleltek a Magyarország–Horvátország határ térségében, a Somogy vármegyei Bolhó közelében.

Egy kiskopádi házaspár különleges, kézműves ékszerekkel hódít

A Door to a New Life – Paracord Man egy viszonylag új kézműves kezdeményezés, amely Angyal Dávid ötleteként indult, majd felesége, Angyal Judit is csatlakozott hozzá.

Speedmarathon: Somogyban is fokozott ellenőrzések lesznek szerdán

A ROADPOL által koordinált, egész Európát érintő sebességellenőrzési kampányhoz kapcsolódva a Magyar Rendőrség is megrendezi a Speedmarathon akciót 2026. április 15-én 6 órától április 16-án 6 óráig.

A shownak folytatódnia kell - új helyzet, régi színpadok

A választások lezajlottak, az eredmények megszülettek, a politikai térkép pedig  átrajzolódott.

Tűzhelyen felejtett étel gyulladt meg egy nagybajomi családi házban

Tűzhelyen felejtett étel gyulladt meg hétfőn kora délután egy nagybajomi családi házban.

Szaharai por és saras eső érkezik a hét közepén

Kedden és szerdán különleges időjárási jelenségre számíthatunk: a Kárpát-medencébe érkező szaharai eredetű por kisebb esőkkel és záporokkal keveredve akár saras esőt is okozhat.

Állásajánlatok Kaposváron