Ezer forint értékű étkezési utalványt kapnak a véradók

Az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ) hétfőtől ezer forintos "kalóriapótlási" étkezési utalványt ad véradóinak.

   

A szervezet MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a véradóknak köszönhetően a koronavírus-járvány ellenére is stabil az országos vérkészlet, így a vérellátó folyamatosan tudja biztosítani az egészségügyi intézményeknek a vérkészítményeket.

    Mint írták, a véradás önkéntes, így törvény szerint csak a kalóriapótlásról gondoskodhat a szervezet, azonban március 1-jétől lehetőség nyílik arra - a vérellátó régi szándéka szerint -, hogy a véradó donorok részére ezer forint értékű kalóriapótlási étkezési utalványt adjanak.

    A vérellátó ezzel a gesztussal is szeretné megköszönni a véradók önzetlen segítségét és kitartását - közölték.

 

Forrás: MTI

Időpont: 
hétfő, 2021, március 1 - 13:25

MAGAZIN

Besurranó tolvaj fosztogatott Kaposváron

Többszörösen büntettet előéletű, besurranásokra szakosodott notórius tolvajt fogtak el a kaposvári rendőrök.

Felborult egy kamion az M7-esen, Holládnál

A kavicsot szállító jármű szerda délután szenvedett balesetet az M7-es autópályán, a holládi felhajtónál.

A buszsofőrön, és a buszon vezette le dühét három férfi Böhönyén

Egy taranyi, egy nemesdédi, és egy ötvöskónyi férfi próbált meg május elsején este busszal hazajutni a böhönyei állomásról,

Horvátországban kapták el a kadarkúti posta kirablóit a rendőrségi gyakorlaton

A határon átlépő bűnözés elleni eredményes fellépés érdekében közös gyakorlatot tartott a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság és a horvátországi Verőce-Drávamenti Megyei Rendőr Igazgatóság.

Május 8-án lesz a magyar fagyi napja - Somogyban is féláron nyalhatunk

A magyar fagylalt napját minden évben május 8-án ünneplik országszerte, amikor számos cukrászda és fagyizó féláron kínálja kedvenc fagylaltjait.

Borulnak a biciklisek és a rolleresek Somogyban - 25 baleset történt eddig

Somogy vármegye útjain idén huszonöt olyan személyi sérüléssel járó közúti közlekedési baleset történt, ahol kétkerekű járművezetők voltak érintettek.

Állásajánlatok Kaposváron